Nowe NVIDIA SHIELD TV już w Polsce. Smart TV najwyższej klasy z funkcjami konsoli

NVIDIA SHIELD TV dostało już pewne poprawki w ostatnich latach. Jednak w listopadzie 2019 roku nastąpiły w końcu mocniejsze zmiany. Użytkownicy dostali aż dwie nowe wersje SHIELD TV, w tym niewielką, którą można schować gdzieś za szafką przy kablach.

NVIDIA SHIELD TV i NVIDIA SHIELD TV Pro już do kupienia w Polsce.
NVIDIA SHIELD TV i NVIDIA SHIELD TV Pro już do kupienia w Polsce.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Jan Domański

Multimedialne centrum rozrywki

Linia NVIDIA SHIELD TV, to niewielkie urządzenia na platformie Android TV, które łączą w sobie funkcje przystawki smart TV z androidową konsolą do gier i w zasadzie są salonowym centrum multimedialnej rozrywki. Można na nich oglądać najróżniejsze treści multimedialne jak filmy, seriale, muzyka, zdjęcia, podcasty, telewizja internetowa, usługi streamingowe, YouTube, Tidal, Spotify, Twitch itd.

Poza tym dzięki aplikacjom z zasobów sklepu Google można rozszerzyć funkcjonalność NVIDIA SHIELD TV. Np. przeglądanie stron internetowych, prognozy pogody, gry itd. To też sprzęt do grania. W Google Play znajdują się gry specjalnie przepisane na sprzęty NVIDIA SHIELD (np. Doom 3, Borderlands: The Pre Sequel, Fortnite), tytuły ogólnodostępne dla Androida.

Obraz
© Materiały prasowe

I konsola do gier z ciekawymi możliwościami

Nawet da się skorzystać ze streamowania gier, które są uruchomione na naszym domowym PC w innym pokoju lub na serwerach Nvidii (usługa GeForce NOW), gdzie dostępnych jest kilkaset gier. Nie trzeba mieć wydajnego komputera czy tradycyjnej konsoli, wystarczy dobre łącze internetowe i NVIDIA SHIELD.

Obraz
© Materiały prasowe

Wszystko wygodnie obsłużymy dedykowanym pilotem na fale radiowe (nie podczerwień, więc urządzenia nie muszą fizycznie widzieć się, mogą być za przeszkodami), który ma sporo przycisków i mikrofon. Dzięki niemu wiele czynności, które może wykonać SHIELD da się wywołać mówiąc do mikrofonu i korzystając z asystenta głosowego (np. wyszukiwanie treści na YouTube). Pilot jest nawet wyposażony w lokalizator. Zguba szybko się znajdzie, jeśli zdalnie wywołamy sygnał dźwiękowy.

Obraz
© Materiały prasowe

Polepszanie obrazu, HDR i dźwięk przestrzenny

Nowe modele NVIDIA SHIELD TV są zgodne z obrazem w formacie Dolby Vision HDR i dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos. Ich układy mogą przetwarzać strumień wideo HD 720p lub 1080p do jakości 4K, co jest świetną opcją przy chęci oglądania materiałów w niższej rozdzielczości na telewizorach 4K.

Procesor Tegra X1+ to nowy chip, który zapewnia o 25 procent wyższą wydajność niż jego poprzednik. SHIELD TV to po prostu mocne urządzenia. Mniejszy NVIDIA SHIELD TV ma chociażby gigabitowy port sieci lokalnej Ethernet, dwuzakresowe WiFi ac czy gniazdo na karty microSD. Większy SHIELD TV Pro dodatkowo może pochwalić się chociażby pojemniejszym dyskiem czy RAMem, dwoma portami USB (np. do obsługi serwera mediów Plex).

Sprzęty NVIDIASHIELD TV i NVIDIA SHIELD TV Pro są już dostępne do kupienia w USA, Kanadzie i wybranych krajach Europy, w tym w Posce. Podstawowy SHIELD TV kosztuje 749 złotych, a SHIELD TV Pro 999 złotych. W obu przypadkach dostajemy piloty.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.