Nowy konkurent dla GoPro. Ghost X - kamera sportowa z długim czasem nagrywania

Nowy konkurent dla GoPro. Ghost X - kamera sportowa z długim czasem nagrywania

Kamera sportowa Ghost X
Kamera sportowa Ghost X
Źródło zdjęć: © Drift Innovation
Łukasz Michalik
13.06.2018 06:16, aktualizacja: 09.03.2022 09:19

Jaką kamerę sportową warto wybrać? Przez lata jedynym sensownym wyborem wydawały się albo kolejne modele GoPro, albo jej odpowiedniki chińskich marek. Niedawno pojawił się jeszcze jeden, warty uwagi konkurent.

Drift Innovation to brytyjska marka, oferująca m.in. kamery sportowe. Podobnie jak w przypadku GoPro, są to kamery systemowe – producent oferuje wraz z nimi niezliczone akcesoria, od uchwytów, poprzez dodatkowe akumulatory, obudowy, ekrany dotykowe, po tak wyspecjalizowane dodatki, jak podstawa do automatycznego robienia timelapsów.

W ofercie Drift Innovation pojawiła się niedawno kamera Ghost X, dostępna – na razie – w przedsprzedaży. To niewielkie urządzenie zapewnia nagrywanie wideo w rozdzielczości 1080p i 30 klatkach na sekundę, rejestrując film na karcie pamięci o pojemności do 128 GB.

Kamera sportowa Ghost X
Kamera sportowa Ghost X© Drift Innovation

Nawet 8 godzin nagrywania

Funkcją, która – zdaniem producenta – stanowi mocny atut urządzenia, jest obrotowy (do 300 stopni) obiektyw, pozwalający na filmowanie nawet po umieszczeniu kamery pod nietypowym kątem. Kolejnym, mocnym atutem kamery jest czas działania – 5 godzin na standardowym akumulatorze i 8 na powiększonym to naprawdę solidny wynik.

Ghost X pod względem zasady działania przypomina swojego bardziej znanego konkurenta – GoPro. Kamera nie ma kolorowego wyświetlacza, a jedynie umieszczony na tylnej części obudowy, niewielki ekran LCD, informujący o podstawowych parametrach pracy. Podgląd nagrywanego materiału i konfiguracja urządzenia są możliwe dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej, działającej pod Androidem i iOS.

Kamera sportowa Ghost X
Kamera sportowa Ghost X© Drift Innovation

Funkcja rejestratora samochodowego

Kamera o wymiarach 43 x 82 x 31 mm pozwala na podłączenie, poprzez gniazdo USB, zewnętrznego mikrofonu. Umożliwia również pracę w trybie rejestratora samochodowego, zapewniając nagrywanie w pętli. Producent zadbał przy tym o szeroki wybór dodatkowych akcesoriów, w tym specjalnej obudowy, pozwalającej na nurkowanie na głębokości nawet 40 metrów. Przydatnym dodatkiem wydaje się również łatwa do wymiany i oferowana jako dodatkowe akcesorium, osłona obiektywu.

Co istotne, kamera Ghost X, pozycjonowana jako niedroga kamera sportowa, jest pod względem wymiarów identyczna ze swoim droższym odpowiednikiem – modelem Ghost 4K, co zapewnia kompatybilność różnych akcesoriów. Cena urządzenia wynosi w przedsprzedaży 130 funtów (około 640 zł).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)