Nóż którym nie da się nikogo zadźgać

Bywa, że noże znajdujące się w każdej kuchni zaczynają służyć innym celom niż siekanie pietruszki. Aby zmniejszyć obroty kilku zakładów pogrzebowych pan Cornock (42) ze Swindon w Wielkiej Brytanii wynalazł „pierwszy” nóż, którym nie da się nikogo zadźgać.

Nóż którym nie da się nikogo zadźgać
Marek Maruszczak

Bywa, że noże znajdujące się w każdej kuchni zaczynają służyć innym celom niż siekanie pietruszki. Aby zmniejszyć obroty kilku zakładów pogrzebowych pan Cornock (42) ze Swindon w Wielkiej Brytanii wynalazł „pierwszy” nóż, którym nie da się nikogo zadźgać.

Idea, która przyświecała wynalazcy jest niewątpliwie szczytna. Któż nie chciałby uniknąć przypadkowych skaleczeń lub odrobinę mniej losowych morderstw w kuchni?

Obraz

To prawda, że noże kuchenne stają się niekiedy narzędziami zbrodni i mają swój niechlubny udział w niektórych kłótniach małżeńskich. Jednak czy naprawdę da się zastąpić wszystkie noże w domu takimi fikuśnymi gadżetami?

To zresztą nie jedyne „ale”. Ciekawy jestem jak zareagowaliby Wasi domownicy gdybyście nagle wymienili wszystkie noże na te widoczne na zdjęciu. Z drugiej strony, jeżeli to my zostaniemy zaskoczeni podobną podmianą to może najwyższy czas zastanowić się nad własnym zachowaniem.

No i wreszcie ten „pierwszy” w nazwie noża. Dokładne oględziny szuflady ze sztućcami pozwoliły mi odkryć tzw „noże do masła”. Ten przydatny gadżet występuje w kilku wariantach. Nie wiem jak brytyjskie, ale polskie stołówki mają do zaoferowania także egzemplarze przystosowane do cięcia (bez ząbków).

Nie zrozumcie mnie źle. Jak wspomniałem idea jest słuszna, ale mam wrażenie, że w tym wypadku została użyta jako chwyt marketingowy. Gadżet ma kosztować od 40 do 50 Funtów. Tak drogi odpowiednik noża do masła nie znajdzie miejsca w mojej kuchni.

Źródło: Times OnlineGizmodo

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.