Dla fanów Nvidii mam dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra jest taka, że już za niespełna miesiąc można się spodziewać trzech nowych, mobilnych układów GeForce z serii 600M.

bESNrgdh

Dla fanów Nvidii mam dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra jest taka, że już za niespełna miesiąc można się spodziewać trzech nowych, mobilnych układów GeForce z serii 600M.

Mowa o chipach oznaczonych jako GeForce 610M, GeForce GT 630M i GeForce GT 635M. Pierwszy z nich jest przeznaczony dla mało wymagających użytkowników i docelowo ma zastąpić karty GeForce 410M i 520M. I tutaj zła wiadomość, ponieważ najprawdopodobniej Nvidia odgrzeje kotleta w postaci układu GF119 (48 procesorów strumieniowych, pamięć (G)DDR3 64-bit).

[blo-link-inner href="http://gadzetomania.pl/9474,rynki-cpu-i-gpu-intel-zyskuje-amd-traci-i-tnie-koszty"]Rynki CPU i GPU: Intel zyskuje, AMD traci i... tnie koszty[/blo-link-inner]

bESNrgdj

Wyższe modele to również stare, dobrze znane konstrukcje z GPU Fermi po stosownym rebrandingu. I tak GeForce GT 630M ma być odświeżonym GT 555M (GF106) ze 144 jednostkami cieniującymi i VRAM typu DDR3 lub GDDR5 (128-bit). Natomiast GeForce GT 635M ma się różnić od niego wyłącznie wyższymi zegarami oraz szerszą, 192-bitową magistralą pamięci.

Nvidia GPU Roadmap
Nvidia GPU Roadmap

Układy oparte na mikroarchitekturze Kepler mają natomiast zadebiutować w 1. kwartale 2012 roku. Jeśli wierzyć slajdom Nvidii, wydajność wykonanych w 28-nm procesie litograficznym procesorów graficznych ma być znacząco wyższa (4-6 GFLOPS/Wat przy podwójnej precyzji, czyli 2-3 krotnie więcej niż w przypadku Fermi). Jest zatem na co czekać.

[blo-link-inner href="http://gadzetomania.pl/9366,kradziez-laptopa-jak-sie-przed-nia-uchronic-jak-zabezpieczyc-komputer-i-ochronic-dane"]Kradzież laptopa - jak się przed nią uchronić? Jak zabezpieczyć komputer i ochronić dane?[/blo-link-inner]

bESNrgdp

Warto wiedzieć, że AMD również szykuje się do wprowadzenia mobilnych Radeonów HD 7000 jeszcze w grudniu. Zapowiada się zatem gorąca końcówka bieżącego roku ;)

Źródło: VR-ZoneLenzfire

Komentarze (0)
bESNrgef