Obława na haktywistów. Kolejni Anonimowi w rękach FBI

Trwa obława na Anonimowych i LulzSec. Kolejne osoby związane ze znanymi grupami cyberprzestępców znalazły się w rękach amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Jakie zarzuty postawiono hakerom?

Maski Guya Fawkesa - symbol Anonimowych (Fot. Flickr/Anonymous9000/Lic. CC by)
Maski Guya Fawkesa - symbol Anonimowych (Fot. Flickr/Anonymous9000/Lic. CC by)
Łukasz Michalik

24.09.2011 09:57

Trwa obława na Anonimowych i LulzSec. Kolejne osoby związane ze znanymi grupami cyberprzestępców znalazły się w rękach amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Jakie zarzuty postawiono hakerom?

Jak poinformował serwis Fox News, Federalne Biuro Śledcze zatrzymało podejrzanych w San Francisco i Phoenix. 23-letni Cody Kretsinger, aktywny również w grupie LulzSec, usłyszał zarzut nieautoryzowanego dostępu do sieci komputerowej i zakłócania jej działania.

Postawiono mu również zarzut włamania do sieci Sony Pictures Entertainment. Zdobyte podczas tego włamania dane miały zostać następnie upublicznione w Sieci.

Co ciekawe, kolejny zatrzymany haker okazał się bezdomnym. Brak stałego miejsca zamieszkania nie przeszkadzał mu jednak w dokonywaniu licznych ataków na strony rządowe w hrabstwie Santa Cruz.

W ramach tej samej akcji zatrzymano również dwóch innych hakerów. Christopher Doyon i Joshua Covelli zostali oskarżeni o spisek, mający na celu umyślne uszkodzenie chronionego komputera.

To kolejna zakrojona na dużą skalę akcja wymierzona przeciwko członkom znanych grup hakerskich. W czerwcu i lipcu skoordynowana akcja policji z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Włoch doprowadziła do ujęcia 15-osobowej grupy hakerów związanych z LulzSec.

Nieco później w Stanach Zjednoczonych aresztowano 16 osób podejrzewanych o przynależność do Anonimowych. Jak wynika z raportu firmy Symantec straty powstałe w wyniku cyberprzestępczości sięgają 114 mld dolarów rocznie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.