Oculus Rift, PlayStation VR czy HTC Vive: które gogle VR osiągną największy sukces?

Znany analityk Michael Pachter stawia na… PlayStation VR i Oculus Rift. Dlaczego?

Oculus Rift, PlayStation VR czy HTC Vive: które gogle VR osiągną największy sukces?
Juliusz Czarnecki

Michael Pachter to znany analityk, który przewiduje sprzedaż gier, konsol i growego sprzętu. Znany jest ze swoich kontrowersyjnych opinii i dosyć odważnych prognoz. Jaką przyszłości widzi przed goglami VR?

Według Pachtera na największy sukces liczyć może Oculus Rift oraz PlayStation VR. Pierwsze gogle okażą się hitem, bo stoi za nimi Facebook, a więc wielka i niezwykle bogata korporacja. Facebooka stać na to, żeby w odpowiedni sposób wypromować Oculus Rift, dzięki czemu gogle trafią do sporej liczby odbiorców. I coś w tym jest: wystarczy, że Facebook zareklamuje gogle na swoim portalu społecznościowym, a o urządzeniu dowiedzą się miliony ludzi na całym świecie.

Obraz

Nieco mniejszą publikę ma Sony, ale według Pachtera to PlayStation 4 jest kluczem do sukcesu PlayStation VR. Przede wszystkim dlatego, że to sprzęt kompletny i od razu może współpracować z wirtualną rzeczywistością. Nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na modernizację sprzętu, co dla wielu właścicieli pecetów może okazać się konieczne. Nie każdy ma blaszaka, który poradzi sobie z VR - sugeruje Pachter, podkreślając przewagę Sony i PlayStation VR.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.