Oculus Rift, PlayStation VR czy HTC Vive: które gogle VR osiągną największy sukces?

Strona głównaOculus Rift, PlayStation VR czy HTC Vive: które gogle VR osiągną największy sukces?
15.11.2015 20:43
Oculus Rift, PlayStation VR czy HTC Vive: które gogle VR osiągną największy sukces?
Juliusz Czarnecki
Juliusz Czarnecki

Znany analityk Michael Pachter stawia na… PlayStation VR i Oculus Rift. Dlaczego?

Michael Pachter to znany analityk, który przewiduje sprzedaż gier, konsol i growego sprzętu. Znany jest ze swoich kontrowersyjnych opinii i dosyć odważnych prognoz. Jaką przyszłości widzi przed goglami VR?

Według Pachtera na największy sukces liczyć może Oculus Rift oraz PlayStation VR. Pierwsze gogle okażą się hitem, bo stoi za nimi Facebook, a więc wielka i niezwykle bogata korporacja. Facebooka stać na to, żeby w odpowiedni sposób wypromować Oculus Rift, dzięki czemu gogle trafią do sporej liczby odbiorców. I coś w tym jest: wystarczy, że Facebook zareklamuje gogle na swoim portalu społecznościowym, a o urządzeniu dowiedzą się miliony ludzi na całym świecie.

381731226933083882

Nieco mniejszą publikę ma Sony, ale według Pachtera to PlayStation 4 jest kluczem do sukcesu PlayStation VR. Przede wszystkim dlatego, że to sprzęt kompletny i od razu może współpracować z wirtualną rzeczywistością. Nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na modernizację sprzętu, co dla wielu właścicieli pecetów może okazać się konieczne. Nie każdy ma blaszaka, który poradzi sobie z VR - sugeruje Pachter, podkreślając przewagę Sony i PlayStation VR.

Udostępnij:
Komentarze (1)