Odjechane gry na geekowską imprezę - Top 10

Odjechane gry na geekowską imprezę - Top 10
25.02.2011 20:11
Buzz It!
Buzz It!
Grzegorz Nowak
Grzegorz Nowak

Prawdziwy geek nie odmówi wesołej i inteligentnej zabawie przy wszelkiego rodzaju zwariowanych grach planszowych i karcianych. Mamy dla was zbiór 10 gier zarówno zagranicznych, jak i takich, które spokojnie kupicie w Polsce.

Buzz it!

Buzz It! to gra karciana z elektronicznym stoperem. Każdy z graczy otrzymuje po 3 karty z pytaniami i w swojej turze zadaje pytania innym graczom. Na pytanie trzeba odpowiedzieć w określonym czasie (5 albo 8 sekund), mierzonym przez stoper. Gdy czas upłynie (stoper zabrzęczy) lub gdy udzielona zostanie zła odpowiedź, gracz otrzymuje punkt negatywny.

Grę wygrywa ten z graczy, który pod koniec ma najmniej negatywnych punktów. Buzz it! można kupić już za niecałe 20 dolarów.

Brzęczący stoper
Brzęczący stoper

Kragmortha

W tej grze wcielacie się w rolę goblinów, które stają przed obliczem swojego Mrocznego Władcy. Ostatnie wyznaczone przez niego zadanie zakończyło się porażką, a Władca nie należy do łaskawych. Waszym zadaniem jest uniknąć konsekwencji, najlepiej całą winę zrzucając na pozostałych.

W tą grę możecie zagrać kupując ją za niecałe 90 złotych.

Wygląd planszy w czasie gry
Wygląd planszy w czasie gry

Zombie Dice

Jesteś zombie i masz ochotę na móóózg!!! Ta prosta gra wykorzystuje specjalne kości ze specyficznymi ikonkami. Zestaw zawiera ich 13 i każda reprezentuje jednego żywego człowieka. Rzucając kośćmi możesz zdobyć mózg, ale uważaj żeby nie zostać postrzelonym z shotguna.

Tą ciekawą grę możecie kupić już za niecałe 11 dolarów.

398403592178581664

Blefuj!

Blefuj
Blefuj

Blefuj to kolejna, szalona gra w tym zestawieniu. 2-6 graczy może spróbować swoich sił w grze pozorów próbując wcisnąć sobie nawzajem karty przedstawiające karaluchy, ropuchy, pająki i inne mało przyjemne stworzenia. Gra jest bardzo prosta - wystarczy zgadnąć czy gracz, który daje nam zakrytą kartę mówi prawdę o jej obrazku, czy może kłamie. Jeśli uda nam się przejrzeć jego zamiary - dostanie karną kartę. Przegrywa ten kto uzbiera cztery takie same.

Polską edycję kupicie już niecałe 35 złotych.

Lightning Reaction Reloaded

Lightning Reaction Reloaded
Lightning Reaction Reloaded

W tej grze liczy się refleks i wytrzymałość. Maksymalnie czterech graczy chwyta za metalowe uchwyty z przyciskami, przypominające joysticki. Następnie rozpoczyna się gra - lampa na środku zaczyna mrugać na czerwono, gdy zmieni się na zielony, trzeba jak najszybciej nacisnąć przycisk. Ten kto zrobi to ostatni zostanie porażony prądem. Jednak spokojnie - gra używa trzech baterii AAA, więc porażenie jest bezpieczne.

Grę możecie kupić już za niecałe 27 dolarów.

Ca$h 'n Gun$ Live

Ca$h \
Ca$h \

Pamiętacie Cash & Guns? Teraz możecie zagrać w tę grę na żywo, bez piankowych pistoletów, ale za to nawet z 20 osobami. Do celowania używać będziecie własnych rąk, a grać w Ca$h 'n Gun$ Live możecie praktycznie wszędzie.

I to wszystko do kupienia za 80 złotych. Poniżej zobaczycie jak to wygląda w praktyce.

[SGG 2010] Ca$h 'n Gun$ Live b

Do You Worship Cthulhu

Ta gra to wariacja na temat znanej gry towarzyskiej Mafia. Podstawowe zasady nie ulegają zmianie - są mieszkańcy wioski, oraz zabijający ich przedstawiciele mafii (w tym wypadku wyznawcy Cthulhu). Na raz może grać nawet 30 osób, które otrzymują na kartach różne role. Od współpracy i udanego śledztwa zależy czy zdrajcy ukrywający się pośród mieszkańców wioski zostaną wykryci.

Grę kupicie za niecałe 16 dolarów.

Zawartość pudełka
Zawartość pudełka

PitchCar Mini

Pamiętacie jak grało się na podwórku w wyścigi kapsli? Teraz możecie powrócić do tych wspomnień z grą PitchCar Mini. Zasady są te same - budujemy tor i za pomcą pstryknięcia staramy się posłać swój bolid jak najszybciej do mety.

Powrót do przeszłości w nowym wydaniu możemy sobie zafundować za niecałe 130 zł.

Pitchcar mini

Cthulhu Dice

Cthulhu Dice
Cthulhu Dice

Znów gra dla fanów mackowatego Cthulhu - tym razem kościana. Rzucając kością możesz doprowadzić swoich współgraczy do szaleństwa. Ten kto ostatni zachowa poczytalność wygrywa. Jeśli wszyscy grający oszaleją - wygrywa Cthulhu.

Tę niewielką grę kupicie już za nieco ponad 3 dolary.

Zawartość pudełka
Zawartość pudełka

Chez Geek

Chez Geek to gra karciana dobra do piwa i stworzona z myślą o geekach. Grając w nią będziecie mogli wcielić się we współlokatorów, którzy chcą się wyluzować po ciężkim dniu pracy. Do dyspozycji jest 120 kart, które mogą nam pomóc (i przeszkodzić przeciwnikom) w złapaniu luzu. W zestawie znajdziemy również dwie kostki i specjalne znaczniki wykorzystywane w grze.

Polskie wydanie możecie kupić już za niecałe 66 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)