Odrzucone projekty myszy Logitecha, których nie kupisz w sklepie

Trudno dziś wyobrazić sobie korzystanie z komputera bez myszki, to najczęściej używany a jednocześnie najrzadziej chyba zauważany element obsługi komputera - po prostu jest i już, dla większości użytkowników bez znaczenia jaka, byle działała. Logitech pochwalił się, że właśnie sprzedał miliard myszek i z tej okazji pokazał kilka prototypów, które nigdy nie ujrzały światła dziennego.

Odrzucone projekty myszy Logitecha, których nie kupisz w sklepie
Tomek Goździewicz

Trudno dziś wyobrazić sobie korzystanie z komputera bez myszki, to najczęściej używany a jednocześnie najrzadziej chyba zauważany element obsługi komputera - po prostu jest i już, dla większości użytkowników bez znaczenia jaka, byle działała. Logitech pochwalił się, że właśnie sprzedał miliard myszek i z tej okazji pokazał kilka prototypów, które nigdy nie ujrzały światła dziennego.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/12/logitech_scroll.jpg)

Np. takich, jak widoczny na pierwszym zdjęciu projekt z dodatkowym kółkiem szybkiego wyboru, wzorowanym na aparacie fotograficznym, które jednak w praktyce nie okazało się takie szybkie. Zresztą funkcje Speed Dial realizowane są programowo przez sterowniki myszek Logitech. Albo taka myszka, której trochę na siłę pododawano tu i ówdzie dodatkowe rolki - rolka to generalnie świetne rozwiązanie, ale jak widać co za dużo to niezdrowo.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/12/logitech_joy.jpg)

Nie sprawdziłoby się również (w oczach decydentów Logitecha) połączenie myszki z joystickiem. Upychanie na siłę zbyt wielu funkcji w jednym urządzeniu faktycznie nie jest chyba zbyt dobrym pomysłem - co jest do wszystkiego, jest do niczego. To samo zresztą dotyczy projektowanej myszki z laserowym wskaźnikiem, Logitech się na nią nie zdecydował, ale znaleźli się naśladowcy.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/12/logitech_puck.jpg)

Dizajnerska myszka w kształcie hokejowego krążka również nie przeszła selekcji, istotnie wygląda na niezbyt wygodną.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/12/logitech_air.jpg)

Myszka z własnym chłodzeniem nie zyskała uznania jako zbyt niszowa i nie rokująca zysków. Ciekawe co na to Chińczycy, którzy produkują chłodzone i podgrzewane klawiatury. Zapewne niebawem zobaczymy chłodzoną myszkę od Thanko.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/12/logitech_force.jpg)

Tego pomysłu natomiast mi szkoda: sensory nacisku zamiast klawiszy, to mogłoby mieć zastosowanie w niektórych grach. Logitech nie zdecydował się na nią, gdyż podobno użytkownikom brakowałoby zdecydowanie wyraźnego kliku, który z powodzeniem zapewniają istniejące rozwiązania.

Jeszcze więcej zarzuconych projektów znajdziecie w pliku pdf na blogu Logitecha. Szkoda, że inni producenci nie decydują się na pokazanie swoich niewdrożonych projektów, chętnie zobaczyłbym takie porzucone pomysły Steve Jobsa.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.