Odzyskujemy pliki usunięte z danego katalogu (Windows Vista)

Czasem nawet przez zupełny przypadek usuwamy potrzebne nam pliki. Istnieje sporo programów do odzyskiwania utraconych danych, ale są też inne sposoby, aby przywrócić potrzebne nam rzeczy. Wystarczy, że mamy włączoną opcję przywracania systemu.

vista
vista
Mateusz

Czasem nawet przez zupełny przypadek usuwamy potrzebne nam pliki. Istnieje sporo programów do odzyskiwania utraconych danych, ale są też inne sposoby, aby przywrócić potrzebne nam rzeczy. Wystarczy, że mamy włączoną opcję przywracania systemu.

Na początek musimy sprawdzić, czy taka opcja jest uruchomiona w naszym komputerze. Dlatego przechodzimy do Panelu sterowania (Start -> Panel sterowania), a następnie klikamy w System.

W nowym oknie klikamy w zakładkę Ochrona systemu i sprawdzamy czy przywracanie systemu jest uruchomione. Jeśli punkt przywracania systemu jest utworzony, to przechodzimy do katalogu, w którym znajdował się utracony plik.

Przechodzimy do drzewa katalogów, klikamy w wybrany folder prawym przyciskiem myszy i zaznaczamy opcję Przywróć poprzednie wersje. Zostanie otworzone nowe okno - wybieramy w nim, jaką wersję folderu chcemy przywrócić. Klikamy Przywróć, aby wszystko zakończyć.

Teraz wystarczy przejść do folderu i sprawdzić, czy utracony wcześniej plik ponownie się w nim znajduje.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.