Oklejamy co się da!

Oklejamy co się da!22.10.2009 14:00
tablica
tablica
Szymon Adamus

Sony PSP, Nintendo DS, laptopy, komputery, ale także lodówki i zmywarki. Dzisiaj można okleić dosłownie wszystko. Tanio, szybko prosto i przyjemnie. A zmiany są rewelacyjne. Czy to już nowa, naklejkowa rewolucja czy tylko aktualny trend?

W pełnej wiadomości znajdziecie kilka przykładów na to co, gdzie i za ile można okleić.

Sony PSP, Nintendo DS, laptopy, komputery, ale także lodówki i zmywarki. Dzisiaj można okleić dosłownie wszystko. Tanio, szybko prosto i przyjemnie. A zmiany są rewelacyjne. Czy to już nowa, naklejkowa rewolucja czy tylko aktualny trend?

W pełnej wiadomości znajdziecie kilka przykładów na to co, gdzie i za ile można okleić.

Wpisując słowo "naklejka" w wyszukiwarce Allegro dostajemy ponad 5000 aukcji na 108 stronach. Jest tam dosłownie wszystko. Nawet rzeczy, z istnienia których piszący te słowa nie zdawał sobie sprawy. Są standardowe naklejki na laptopy i komórki, są skórki na konsole i komputery stacjonarne, ale są też naklejki na ściany czy takie cudactwa jak imitacja szkolnej tablicy naklejana na ścianę. Dziecko może pobawić się w szkołę pisząc po niej flamastrem.

Ceny zaczynają się na dwóch, a kończą na dwustu złotych. Te ostatnie to naklejki pokazujące ogromne drzewa zajmujące połowę domowej ściany.

W sieci jest tego tyle, że znalezienie źródeł inspiracji do naklejania trwa dosłownie sekundy. Wystarczy kilka odpowiednich fraz w Google i już lądujemy chociażby w Studiu Luka, gdzie znajdujemy coś takiego:

mrowki
mrowki

Rozkoszne prawda? I kosztuje tylko 8 dolarów! To chyba pomysł mający  sprawić by goście spędzali w naszej toalecie mniej czasu.

Fani mniej ekstremalnych pomysłów nie muszą się obawiać. Oklejanie jest też dla nich.

Jeśli znudził Ci się wygląd Twojego laptopa, nie musisz od razu wymieniać go na nowy sprzęt. Dlaczego? Bo przecież w krótkim czasie możesz go całkowicie odmienić i dodać mu charakteru. Dzięki Oklejkom na laptopa zmienisz całkowicie zdanie o swoim komputerze - piszą twórcy witryny OklejGo.pl, na której można znaleźć naklejki na komputery i iPhone'a, ale nie tylko. Są też większe okleiny na... lodówki i zmywarki!

kuchnia
kuchnia

W życiu nie pomyślałbym o czymś takim, a to przecież rewelacyjny pomysł na dopasowanie sprzętu kuchennego do wystroju pomieszczenia. Szczególnie, że to dość ekonomiczna zabawa. OklejGo mają materiały na lodówki za 119 złotych, a na zmywarki za 79 złotych. Wystarczy kupić tańszy model, naklejkę i voila! Mamy lodówkę jak z najdroższego katalogu. Idąc dalej tą drogą można też okleić telewizor, meble, ściany... cały dom w okleinie. Oby tylko kiedyś nie okazało się, że klej pod folią jest szkodliwy.

Zabawa w zaklejanie świata stała się już tak popularna, że powstają nawet nowe technologie. Ot chociażby naklejki Gela Skins. To już nie zwykła folia, ale grubszy materiał mający zapewnić nie tylko większą trwałość, ale i łatwiejsze naklejanie na sprzęt. Koniec z największym wrogiem "oklejarzy" - bąbelkami powietrza.

Polscy fani takich rozwiązań nie muszą nawet ściągać ich z zagranicy. Nie żeby był to jakiś problem. Na GelaSkins.com można zamawiać z całego świata, płacić karta kredytową i niczym się nie przejmować. Ale jest też polska strona GelaSkins. Ceny naklejek wahają się oczywiście w zależności od sprzętu. Dla przykładu naklejki na iPhone'a czy iPoda Classic dostaniecie za 49 złotych, na PSP za 59 złotych, a na laptopy od 99 złotych.

Nie jest to może super tanio, ale i tak lepiej niż kupno nowego, odpicowanego pod względem designu sprzętu.

GelaSkins są ciekawe też z dwóch innych powodów. Po pierwsze kupując naklejkę mailem dostajemy też elektroniczną tapetę poszerzająca wzór na ekran naszego sprzętu. Dzięki temu konsola Playstation Portable może wyglądać chociażby tak:

GelaSkins
GelaSkins

Po drugie i chyba jeszcze bardziej istotne producent ma stałe umowy z wybranymi autorami, którzy zarabiają na swoich klejących się do palców rysunkach. To już nie wolna amerykanka, ale legalnie pozyskane prace, do których sprzedawca ma prawa. To także promocja artystów. Ich prace można posortować na stronie po nazwisku. Świetna sprawa dla osób, które poza Deviant Artem chciałyby swoją twórczość prezentować też w formie fizycznej.

Zresztą to wymóg czasów. W domu możemy sobie sami zrobić naklejkę jaka się nam tylko podoba. Kto się dowie? Ale gdy wchodzimy z produktem na rynek, to pomysły takie jak ten poniżej, jakkolwiek by nie były rewelacyjne, mogą doczekać się pozwu sądowego. Wątpię by Disney przychylnym okiem patrzył na zarabianie na ich produkcie (wybacz bezosobową formę Królewno Śnieżko).

jablko
jablko

To porównanie kilku ofert jest zaledwie czubkiem naklejkowej góry lodowej. Wyzywam Was byście wpisali w Google słowo "naklejki" i przejrzeli propozycje wszystkich sprzedawców. Macie do dyspozycji 1 220 000 stron więc trochę zabawy będzie.

Później nie pozostaje już nic innego do zrobienia niż tylko kupować, naklejać i cieszyć się z podrasowanego otoczenia.

Źródło: Gadżetomania.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)