Okulary 3D Panasonica i Samsunga są kompatybilne - po odwróceniu

Ciekawe informacje dotarły z magazynu Home Cinema Choice. Niejaki Steve May pisze, że okulary 3D Samsunga i Panasonica są kompatybilne z telewizorami konkurencji. Sęk w tym, że trzeba je nosić na nosie do góry "nogami".

Okulary 3D Panasonica i Samsunga są kompatybilne - po odwróceniu
Szymon Adamus

Ciekawe informacje dotarły z magazynu Home Cinema Choice. Niejaki Steve May pisze, że okulary 3D Samsunga i Panasonica są kompatybilne z telewizorami konkurencji. Sęk w tym, że trzeba je nosić na nosie do góry "nogami".

Informacja została już potwierdzona przez Simona Lee, szefa działu R&D w Samsungu. Obydwie firmy używają takiej samej technologii w swoich spolaryzowanych, aktywnych okularach 3D. Jedyna różnica to zamienienie soczewek miejscami.

Ta sztuczka działa oczywiście tylko z systemami 3D wykorzystującymi aktywne okulary. Ciekaw jestem też czy nie byłoby problemów z synchronizacją okularów konkurencji? Jednak potwierdzenie informacji w oficjalnym źródle i detale jakie podaje Steve May nie wydają się tego sugerować.

To dobra wiadomość głównie ze względu na ceny takich okularów. Potrafią one kosztować nawet 300 zł, a fakt, że szkła jednego producenta nie będą pasowały do telewizorów drugiego, sprawia, że kwota wydaje się jeszcze większa. Według Simona Lee z Samsunga jest szansa, że w przyszłym roku producenci dojdą do porozumienia co do standardu systemu 3D. Szkoda tylko, że wielu HDTVmaniaków będzie już wteyd miało okulary przeznaczone wyłącznie dla produktów jednej firmy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.