OLED 3D bez okularów i z super wysoką rozdzielczością

Niemiecka firma Sterrix Technologies patentuje właśnie wyświetlacz OLED, który nie tylko będzie miał super wysoką rozdzielczość 100 razy większą niż HD, to jeszcze pokaże obraz 3D bez konieczności używania okularów.

Sony XEL-1
Sony XEL-1
Szymon Adamus

Niemiecka firma Sterrix Technologies patentuje właśnie wyświetlacz OLED, który nie tylko będzie miał super wysoką rozdzielczość 100 razy większą niż HD, to jeszcze pokaże obraz 3D bez konieczności używania okularów.

Nie ma jeszcze bardzo dokładnych szczegółów na temat wyświetlacza, więc wzmianka o rozdzielczości 100 razy więcej niż obraz HD niewiele mówi. Jakie HD? HD Ready, Full HD, a może takie pseudo HD jak czasem serwują nam producenci komórek? Nie wiadomo. Pewne jest jednak, że Niemcy chcą stworzyć wyświetlacz pozwalający na oglądanie obrazu trójwymiarowego bez okularów z dowolnego kąta i odległości. Ponad 1000 rdzeni procesorów ma tworzyć obraz trójwymiarowy widziany gołym okiem ze 100 miejsc.

Podobno producent prowadzi właśnie rozmowy z wieloma partnerami biznesowymi na temat licencji na ten wynalazek. Sterrix jest też w trakcie tworzenia prototypu.

Oczywiście zanim zobaczymy zastosowanie takiego wynalazku w czymś konkretnym minie jeszcze pewnie z 10 lat. Ale perspektywy na emeryturę są piękne! Ogromne, super płaskie ekrany OLED 3D na każdym kroku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.