OneBoard PRO+: był komputer w myszce, czas na pecet w klawiaturze. Z Androidem!

OneBoard PRO+: był komputer w myszce, czas na pecet w klawiaturze. Z Androidem!
Adam Bednarek

10.02.2015 17:11, aktual.: 10.03.2022 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

OneBoard Pro+ to kolejny dowód na to, że tradycyjne komputerowe zestawy powoli przechodzą na emeryturę. Niedługo pecet będzie w jednym urządzeniu, na dodatek służącym do sterowania.

Era mini-pecetów nadchodzi

Intel Compute Stick zaprezentowano na CES 2015, a gadżet od razu mnie zachwycił. Niewielkie rozmiary i co najważniejsze - niska cena. Czego chcieć więcej?

Wygody? Niby tak, bo przecież i tak potrzebujemy kontrolera, więc co z tego, że sprzęt mieści się w kieszeni, skoro potrzebujemy dodatkowych urządzeń. Lepiej ten problem rozwiązali Polacy, którzy niedawno zaprezentowali prototyp peceta zmieszczonego w myszce. Mouse Box to niestety na razie melodia przyszłości, bo twórcy wciąż zbierają fundusze na realizację projektu.

OneBoard Pro+ - klawiatura z Androidem

Obraz

A OneBoard Pro+ już można kupić. Klawiatura będąca jednocześnie pecetem dostępna jest na chińskim portalu aliexpress.com, który bez problemów wysyła także do Polski. Przyszłość jest teraz.

Obraz

OneBoard Pro+ to komputer i klawiatura - w jednym. Podobnie jak i Mouse Box, tak i dzieło chińskich twórców eliminuje kłopot z brakiem kontrolera. Oczywiście można się spierać, co jest bardziej niezbędne, więc dobrze, że już jest wybór: ktoś, kto nie wyobraża sobie pracy bez klawiatury, na pewno zainteresuje się OneBoard Pro+.

W klawiaturze znajdziemy takie podzespoły jak czterordzeniowy procesor Rokchip 1.8 GHz, 2 GB RAM i 16 GB wolnego miejsca. Całość śmiga na systemie Android 4.4.

Obraz

Cena? 300 dolarów. Czyli całkiem sporo, biorąc pod uwagę fakt, że Intel Compute Stick wyceniono na jedyne 149 dolarów w wersji z Windowsem 8.1. Z drugiej strony mniej więcej takiej ceny spodziewałem się za Mouse Boksa, więc wielkiego zaskoczenia nie ma.

Nawet jeśli OneBoard Pro+ nie jest sprzętem moich marzeń, ze względu na Androida, to cieszę się, że takie powstają i jest ich na rynku coraz więcej. Komputer wielkości pendrive’a czy kontrolera to przyszłość, której nie mogę się doczekać.

Obraz

Poza tym OneBoard PRO+ ma jeszcze jedną zaletę: można korzystać z niego jak ze zwykłej klawiatury!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)