Opera 11 jednak nie taka doskonała. Co zawalili twórcy?

Wersja alfa Opery 11 jest dostępna w Sieci, o czym już pisaliśmy. Okazuje się jednak, że nowa wersja przeglądarki może utrudnić życie jej użytkownikom. Wszystko przez rozszerzenia.

Fot. Flickr/Rob Boudon/Lic. CC by)
Fot. Flickr/Rob Boudon/Lic. CC by)
Mariusz Kosakowski

Wersja alfa Opery 11 jest dostępna w Sieci, o czym już pisaliśmy. Okazuje się jednak, że nowa wersja przeglądarki może utrudnić życie jej użytkownikom. Wszystko przez rozszerzenia.

Przeglądarka jest już dostępna, to samo dotyczy rozszerzeń. Obecnie liczba dodatków do przeglądarki wynosi ok. 40.

Jeśli spojrzeć na oficjalną galerię rozszerzeń Opery, można jednak zauważyć kilka problemów, które będą miały istotny wpływ na wyszukiwanie, kiedy liczba dodatków osiągnie kilkaset czy kilka tysięcy.

Użytkownicy Opery mają do swojej dyspozycji przeglądanie rozszerzeń według kategorii: popularne, polecane, według najwyżej ocenianych i w porządku alfabetycznym.

Rzeczą, której brakuje, to wyświetlanie nowych i niedawnych rozszerzeń.

Kolejny problem to wyświetlanie tytułów rozszerzeń. Na stronie widać ich 10, niektóre o niekompletnej nazwie, a to za sprawą tego, że Opera wyświetla tytuły rozszerzeń tylko do 16 znaków.

Nie ma też co szukać numeru wersji danego rozszerzenia, po prostu go tam nie ma. Dodatkowo brakuje tagów, co skutecznie utrudnia poszukiwania konkretnego rozszerzenia.

Chcesz maksymalnie wykorzystać potencjał przeglądarki? Rzuć okiem na nasze zestawienie 10 najlepszych dodatków do Opery.

Można mieć jednak nadzieję, że obecna forma galerii jest tymczasowa, a norwescy programiści szybko dodadzą funkcje znane z witryn Firefoksa czy Chrome.

A jakie są Wasze wrażenia z pracy z najnowszą Operą?

Źródło: gHacks

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.