Ostatnia testowa wersja Opery 10 została wydana

Peregrine (Opera 10) pojawiła się właśnie w wersjach dla Windowsa, Linuksa i Mac OS X-a. Nie ma w niej jednak technologii Unite.

Ostatnia testowa wersja Opery 10 została wydana
Grzesiek Powalski

Peregrine (Opera 10) pojawiła się właśnie w wersjach dla Windowsa, Linuksa i Mac OS X-a. Nie ma w niej jednak technologii Unite.

Nowa Opera 10 Beta 2 nie oferuje niczego przełomowego. Jest to jednak wizualnie ulepszona, dopracowana wersja wcześniejszej Opery. Od razu rzuca się w oczy nowy przycisk „Synchronize Opera” dostępny na stronie Szybkiego Wybierania. Dwie zmiany pojawiły się w menu kontekstowym. Dodano funkcję przeładowywania obrazka w wysokiej rozdzielczości oraz ulepszono menedżera haseł. Ładniej wyglądają też skórki, dodano ikonki dla niektórych funkcji.

Sam silnik Opery lepiej radzi sobie z aplikacjami Google’a. Nie ma już usterek przy uruchamianiu Gmaila, czy Google Docs. Pełna wersja poprawek dla Linuksa znajduje się tutaj, użytkownicy Windowsa mogą przejrzeć swoje zmiany w tym miejscu. Użytkownicy 64-bitowych systemów linuksowych na pewno ucieszą się z powodu finalnego skompilowania przeglądarki z bibliotekami Qt4. Drugą betę Opery pobrać można z tej strony.

Źródło: Webhosting.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.