Oto jak się "pichci" futurystyczne smartfony w laboratorium Nokii [wideo]

Nowe materiały i technologie są podstawą w projektowaniu i tworzeniu nowoczesnych i futurystycznych urządzeń elektronicznych. Równie ważne jest przemyślane łączenie dobrze znanych materiałów i sprawdzonych technik. Tak też postępuje Nokia tworząc prototypowe telefony.

Nokia
Nokia
Marcin Krzewicki

Nowe materiały i technologie są podstawą w projektowaniu i tworzeniu nowoczesnych i futurystycznych urządzeń elektronicznych. Równie ważne jest przemyślane łączenie dobrze znanych materiałów i sprawdzonych technik. Tak też postępuje Nokia tworząc prototypowe telefony.

Jednym z dość oryginalnych pomysłów producenta jest stworzenie "skórowego telefonu". Nie chodzi o skórzane wykończanie, ale o plastyczne właściwości owego sprzętu. Idealnym tego przykładem będzie jak na razie koncepcja (ale możliwe, że wkrótce prototyp) Nokii 888. Telefon może nieco przypominać koncepcyjny model Morph, ale z kolei do wyprodukowania tego upłynie jeszcze trochę czasu.

Nokia 888 ma być telefonem, który będzie idealnie współgrał z ludzkim ciałem. Finlandzki producent chce w przyszłości najwyraźniej odejść od "ceglastych" obudów i często niepraktycznych gabarytów swoich produktów. Na pierwszym wideo możecie obejrzeć poszczególne podzespoły prototypu, a na drugim koncepcję, która jak widać jest chyba w fazie ralizacji.

"Skórowy" telefon ma idealnie przylegać do ciała i oblewać je prawie jak woda. Może on być pomięty, zrolowany, złożony czy rozciągnięty na przedramieniu. Oczywiście zmiana kształtu w założeniu ma nie wpływać na efektywność czy wygodę z korzystania ze sprzętu. Przewidywane zachowanie się takiego telefonu przedstawi wam Stephanie Lacour z Nokia Research Center.

Źródło: geeky-gadgets

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.