Otwieracz do piwa i kastet w jednym!

Kastet znany był już w starożytnym Rzymie, gdzie był używany w czasie pojedynków toczonych przez gladiatorów. Jako broń obuchowa miażdżąca przetrwał do naszych czasów. Jedna z najnowszych wersji proponuje używać go zamiennie jako broń i otwieracz do piwa. Czyżby idealny gadżet barowy?

Otwieracz do piwa i kastet w jednym!
Artur Starzyk

03.05.2010 | aktual.: 11.03.2022 15:15

Kastet znany był już w starożytnym Rzymie, gdzie był używany w czasie pojedynków toczonych przez gladiatorów. Jako broń obuchowa miażdżąca przetrwał do naszych czasów. Jedna z najnowszych wersji proponuje używać go zamiennie jako broń i otwieracz do piwa. Czyżby idealny gadżet barowy?

Kastety zazwyczaj odlewa się z metalu, które służą do nadawania większej siły ciosowi pięścią. Prawdopodobieństwo złamania kości jest bardzo duże, nie wykluczone są również skutki śmiertelne. Z tego też tytułu w Polsce na posiadanie kastetu wymagane jest zezwolenie  wydawane przez komendanta powiatowego Policji. Ciekaw jestem jak mundurowi potraktowali by Bottle Opener Ring na miejscu bójki.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/05/piwo_kastet_otwieracz2.jpg)

Zaprezentowany na zdjęciu otwieracz do piwa zakłada się na palec wskazujący, tak aby jego przednia cześć „chroniła” wierzchnia część dłoni. Sam nie wiem czy napastnik wyposażony w taki otwieracz nie wyrządziłby sobie krzywdy używając go w walce. Bo po co komuś „otwieracz” w takim kształcie?

Za innym przeznaczeniem otwieracza przemawiają dwa fakty. Po pierwsze jego cena to 50 dolarów amerykańskich. Dość drogo jak na otwieracz, czyż nie? Po drugie wykonuje się go na zamówienie, podając rozmiar palca na który ma pasować. Nie wiem jak Wam, ale mi wydaje się to próbą obejścia przepisów. Z drugiej jednak strony, przezorny zawsze ubezpieczony, czyż nie?

Źródło: CrunchGear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.