Owiń walizkę folią spożywczą. Unikniesz tych problemów w podróży

Coraz powszechniejszym trendem na lotniskach staje się owijanie bagażu folią spożywczą. Po co podróżni to robią i jak wykonać tę operację właściwie?

folia spożywcza na walizkach fot. pixabay / getty images
folia spożywcza na walizkach fot. pixabay / getty images

10.06.2024 | aktual.: 10.06.2024 12:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W krajach Europy Zachodniej można skorzystać z usługi "pakowania walizki" na lotnisku, jej koszt to około 20 euro. Jest to spory wydatek, więc niektórzy wybierają tańszą alternatywę i sami zabezpieczają bagaże foliową taśmą w domu. Zakupiona raz rolka folii wystarcza na długi czas.

Dlaczego owija się folią walizkę?

Dużo osób wybiera tę metodę z różnych powodów. Niektórzy chcą chronić walizkę przed uszkodzeniami, podczas gdy inni bardziej martwią się o jej zawartość. Główne zalety owijania walizki folią spożywczą to:

  • Ochrona przed zadrapaniami, zabrudzeniami oraz pęknięciami, które mogą pojawić się podczas transportu walizki.
  • Ochrona przed niepożądanym dostępem do walizki osób trzecich.
  • Zmniejszenie ryzyka przemytu nielegalnych substancji bez wiedzy właściciela walizki. Zabezpieczony folią bagaż od razu pokaże ślady ewentualnych prób ingerencji.
  • Oszczędność. Samodzielne owijanie walizek w domu zmniejsza koszty wykonywania takiej operacji na lotnisku.
Zagubiony bagaż to zmora urlopowiczów. Fot. Getty Images
Zagubiony bagaż to zmora urlopowiczów. Fot. Getty Images

Jak układać walizkę w luku bagażowym?

Podczas umieszczania walizki w luku bagażowym na pokładzie samolotu warto znać przepisowe zasady. Mimo że wiele osób uważa, że poziome ustawienie bagażu zapewnia jego stabilność, bardziej optymalnym rozwiązaniem jest umieszczenie walizki, owszem, poziomo, ale z krótszym bokiem ustawionym pionowo. Taki sposób zapewnia więcej miejsca dla bagaży współpasażerów.

Co robić jeśli bagaż się zgubi?

W przypadku zagubienia bagażu na lotnisku najlepiej zachować spokój i udać się do biura bagażu zaginionego (Lost & Found). Tam należy wypełnić protokół PIR (Property Irregularity Report), okazać dowód tożsamości, kartę pokładową i kwit bagażowy. Następnie trzeba opisać zagubiony bagaż i podać adres, na który ma zostać dostarczony.

Jak przygotować koszulki do spakowania żeby zajmowały mniej miejsca

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.