Paczkomat nie wyda paczki? InPost zapowiada przerwę serwisową

Aplikacja InPost na telefonie.
Aplikacja InPost na telefonie.
Źródło zdjęć: © InPost
Mateusz Tomczak

31.03.2023 15:00, aktual.: 31.03.2023 19:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Klienci InPost muszą przygotować się na utrudnienia. Dostęp do niektórych usług będzie ograniczony w związku z zaplanowaną przerwą serwisową.

W zeszłym miesiącu InPost zaskoczył uruchomieniem swojego sklepu internetowego. Tym razem klienci muszą zaakceptować zdecydowanie mniej przyjemną zapowiedź. 10 kwietnia w godzinach 06:00-17:00 odbędzie się przerwa na prace serwisowe. Wiemy, co może nie działać.

Przerwa serwisowa w InPost. Co z odbiorem paczki?

Aby jak najmniej osób odczuło ograniczenia na prace serwisowe, wybrano Poniedziałek Wielkanocny. Najważniejsze pytanie związane jest z osobami chcącymi odebrać swoją paczkę w podanych wyżej godzinach.

Będzie to możliwe przy użyciu kodu odbioru i kodu QR. Mogą pojawić się jednak problemy z funkcją zdalnego otwarcia skrytki za pomocą aplikacji InPost Mobile. Poza tym w trakcie przerwy nie nie będą przedłużane terminy ważności kodów zwrotu oraz kodów odbioru dla paczek, które wcześniej znalazły się w Paczkomatach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co jeszcze może działać podczas przerwy InPost?

Poznaliśmy też listę funkcji oferowanych przez InPost, które w trakcie przerwy serwisowej mogą napotykać na tymczasowe problemy.

  • tworzenie, nadawanie, opłacanie oraz przekierowywanie przesyłek kurierskich i przesyłek nadawanych przez urządzenia Paczkomat, a także w Punktach Obsługi Paczek,
  • opłacanie paczek za pobraniem poprzez PayByLink oraz Blik,
  • generowanie etykiet dla przesyłek – Kurier i przesyłek – Paczkomat,
  • InPost Lodówkomat.

W razie spotkania się z problemami, które nie zostały zapowiedziane, można będzie skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. 10 kwietnia ma działać godzinach 8:00-16:00.

Mateusz Tomczak, dziennikarz Gadżetomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)