Panasonic DMP-UB900: odtwarzacz Ultra HD Blu-ray zapewni jakość, o której marzyliśmy

Panasonic DMP‑UB900: odtwarzacz Ultra HD Blu‑ray zapewni jakość, o której marzyliśmy

Panasonic DMP-UB900: odtwarzacz Ultra HD Blu-ray zapewni jakość, o której marzyliśmy
Łukasz Skałba
13.07.2016 08:40, aktualizacja: 10.03.2022 09:39

Możemy mieć najdroższy telewizor świata. Będzie on jednak niczym bez odpowiedniego źródła obrazu. Nowy odtwarzacz Panasonica - DMP-UB900 - jest drogi, ale obsługuje wszystkie najnowsze standardy i technologie. Jakie?

Przetwarzanie obrazu

Panasonic jest jak restauracje Magdy Gessler. Zamiast bigosu, dostaniemy więc "Bigos staropolski, długo, długo warzony, typu szlacheckich, nie wiejskich, podany w chlebie", a zamiast procesora obrazu - "4K High-Precision Chroma Processor stworzony w Panasonic Hollywood Laboratory".

Wszystko rozchodzi się o to, że powyższa technologia zamienia obraz gorszej jakości, na obraz lepszej jakości. Dzięki zastosowaniu interpolacji obrazu 4K (4:2:0) do 4K (4:4:4), uzyskane kolory będą miały większą głębię, a faktury przedmiotów - lepiej widoczne i bardziej naturalne.

Obraz

Co istotne, dotyczy to nie tylko materiałów odtwarzanych z fizycznych nośników (np. płyt Blu-ray 4K), ale również treści 4K pochodzących z internetu (np. Netflix, YouTube). Procesor obrazu zastosowany w urządzeniu ma wznieść ich jakość na niespotykany do tej pory poziom.

Nowy odtwarzacz Panasonica wspiera oczywiście standard HDR (standard BT.2020) i może odtwarzać obraz o jasności nawet do 10 tysięcy nitów. Dodatkowo, sprzęt posiada również certyfikat THX, który zapewnia, że materiały odtwarzane będą w dokładnie taki sposób, jak chciał pokazać je ich twórca.

Panasonic DMP-UB900 Ultra HD Blu-ray Player

Usłyszysz najmniejsze szczegóły

Dźwięk również zgodny jest z certyfikatem THX. Oprócz standardowych formatów takich jak WAV, FLAC, MP3, AAC czy WMA, odtwarzacz obsłuży także pliki muzyczne DSD oraz ALAC.

Za najwyższą czystość dźwięku mają odpowiadać najwyższej klasy podzespoły audio, takie jak kondensatory elektrolityczne (zapewniające dużą moc dźwięku) czy kondensatory mikowe, mające zadanie redukować wszelkie szumy z linii zasilania. Zastosowany DAC to 32-bitowy przetwornik 192 kHz.

A wszystko to po to, aby zarówno generowany obraz, jak i dźwięk był w jak najwyższej rozdzielczości i zachwycał szczegółowością.

Obraz

Dla tych, dla których liczy się jakość

Ceny Panasonic DMP-UB900 zaczynają się od 3500 zł. Jest więc to sprzęt dla wybranych. Ta nieliczna grupa osób, która zdecyduje się na jego zakup, powinna posiadać w domu również nowoczesny telewizor Ultra HD Premium oraz porządny zestaw kina domowego.

Jeśli spełnia powyższe warunki, będzie cieszyć się niezrównaną jakością obrazu i dźwięku, którą zapewniają materiały nagrane na płytach Ultra HD Blu-ray.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)