Panasonic przyspiesza telewizory

1.4 GHz ARM Cortex-A9 to nowy chip, który ma sprawić, że najbardziej nowoczesne telewizory będą działały szybciej i radziły sobie z większą liczbą zadań jednocześnie. Panasonic zapowiada cuda!

Panasonic przyspiesza telewizory
Szymon Adamus

11.06.2011 08:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

1.4 GHz ARM Cortex-A9 to nowy chip, który ma sprawić, że najbardziej nowoczesne telewizory będą działały szybciej i radziły sobie z większą liczbą zadań jednocześnie. Panasonic zapowiada cuda!

System LSI (MN2WS0220) ma szybki procesor AV i CPU na jednym chipie. Został stworzony z myślą o odbiornikach typu Smart TV nowej generacji. Nowoczesne rozwiązanie ma pozwolić na:

  • odtwarzanie jednocześnie dwóch kanałów HD,
  • zmniejszenie zużycia energii (nawet o 40% w stosunku do dzisiejszych rozwiązań),
  • zmniejszenie liczby podzespołów w telewizorze (a co za tym idzie - obcięcie kosztów produkcji),
  • wsparcie dla aplikacji internetowych (używanych jednocześnie z wszystkimi innymi funkcjami panelu),
  • lepszą obsługę obrazu i grafiki 3D.

Nowe rozwiązanie wykorzystuje najszybszy procesor dla systemów LSI - dwurdzeniowy 1.4 GHz dual core CPU (ARM Cortex-A9TM Dual). W oficjalnej informacji prasowej Panasonic zachwala ten układ, zapewniając, że pozwoli on na błyskawiczne i bezstresowe działanie aplikacji sieciowych. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w praktyce. Póki co producent wysyła próbki swojego cudu techniki.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.