Panasonic Viera DX700E: ciekawie wyglądający telewizor z HDR

Firma Panasonic niegdyś znana z świetnych telewizorów plazmowych, nieźle sobie radzi również na dzisiejszym rynku. Model DX700E to propozycja producenta na rok 2016.

Panasonic Viera DX700E: ciekawie wyglądający telewizor z HDR
Łukasz Skałba

10.05.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:44

Modele z serii 700 to według Panasonica średnia półka cenowa. Opisywany w tym artykule telewizor ma przekątną 50 cali i jest wyposażony w kilka ciekawych technologii mających podnieść jakość obrazu 4K.

HDR

HDR (High Dynamic Range), to nowość na rynku telewizorów. Pozwala ona na wyświetlanie obrazu o szerokim zakresie tonalnym. Oznacza to tyle, że zarówno w skrajnie jasnych, jak i ciemnych partiach obrazu zobaczymy dużo więcej szczegółów i detali niż na telewizorze nie oferującym tej technologii.

Jest to jedno z tych rozwiązań, które naprawdę daje realne korzyści w postaci dużo bardziej realistycznego obrazu, jednak jest jeden warunek - taki obraz otrzymamy tylko z odpowiedniego źródła. Jak na razie takich jest niestety bardzo mało, ale na szczęście wszystko wskazuje na to, że już niedługo wsparcie dla HDR wprowadzą niektóe serwisy streamingowe, takie jak chociażby Netflix.

Obraz

Pełnia barw

Panasonic zastosował autorską technologię Wide Colour Phosphor. Odpowiada ona za odpowiednie nasycenie i naturalne odwzorowanie kolorów. Telewizory z szeroką paletą barw (WCG - Wide Colour Gamut) oferują bardziej subtelne przejścia tonalne, co przekłada się również na większą szczegółowość faktur różnych powierzchni.

Panasonic nie podaje niestety żadnych szczegółów technicznych swojego pomysłu, więc ciężko stwierdzić, czy jest to tylko marketingowy bełkot, czy rzeczywiście jakieś realne sprzętowe rozwiązanie, tak jak na przykład kwantowe kropki w telewizorach SUHD Samsunga.

Intuicyjne oprogramowanie

Nowe telewizory Panasonica działają w oparciu o platformę Firefox OS. Jest to otwarty system oparty na Linuxie. Producent zdecydował się na jego zastosowanie prawdopodobnie ze względu na łatwą jego modyfikację i dostosowanie do ekranu telewizora.

Główny ekran interfejsu nazywa się Home Screen 2.0 i zapewnia szybki dostęp do najważniejszych treści. Jest on zrobiony w ten sposób, aby wszystko dało się wykonać jak najmniejszą ilością ruchów. Głównymi zaletami oprogramowania Panasonica jest więc prostota i minimalizm.

Obraz

Nietypowy design

W przypadku telewizorów na rok 2016, Panasonic skupił się na designie. Każda seria telewizorów tego producenta czymś się wyróżnia. Modele z wyższej linii DX800E mają chociażby specjalne ramy dzięki którym możemy zmieniać łatwo kąt nachylenia ekranu.

Omawiana seria DX700E to z kolei ruchome nóżki w podstawie telewizora. Mogą one być rozstawione szeroko, albo bliżej siebie - wszystko zależy od obecnego gustu właściciela. Niezbyt to wszystko przydatne, ale miło, że producent próbuje zaoferować coś ciekawego również w kwestii wyglądu.

Średnia półka z HDR

Panasonic udowodnił, że potrafi nadal produkować bardzo dobre telewizory. Omawiana linia produktów to półka średnia na rok 2016. Szeroka paleta barw i tryb HDR to inwestycja na przyszłość, która w tym przypadku kosztowałaby Was 5000 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.