Panasonic wprowadza plasmowe ekrany do komórek... albo i nie

Panasonic wprowadza plasmowe ekrany do komórek... albo i nie

Maciej Kuś
04.04.2008 17:00

Na specjalnie zorganizowanej wczoraj konferencji Panasonic przedstawił plany wdrożenia niskonapięciowych ekranów plazmowych do telefonów komórkowych zamiast popularnych LCD. Nam przyjdzie jeszcze trochę poczekać na nową technologię, bo plany firmy obejmują jak na razie tylko amerykańskiego operatora AT&T, który niedawno uruchomił usługi mobilnej telewizji.

Przez blisko 10 lat inżynierowie Panasonica pracowali potajemnie nad cienkim, super lekkim, niskonapięciowym ekranem plazmowym - przyznał Mark Balsama, jeden z menedżerów Panasonica, na konferencji. Będziemy w stanie wdrożyć miniaturowe plasmy i do urządzeń biznesowych, i prywatnych jeszcze tej jesieni. Tego typu ekrany będą konkurencją dla wyświetlaczy OLED pod względem jasności, kontrastu, grubości i przede wszystkim kosztów produkcji.

Z wypowiedzi Balsamy wynika również, że ekrany plazmowe będą pobierały zaledwie 1,5 wolta napięcia, co znacznie zwiększy żywotność baterii w komórce. Nareszcie!

AKTUALIZACJA - Jak się okazuje serwis AbleComm, który opublikował tę rewelację nie za bardzo zna się na kalendarzu. Wiadomość o ekranach plazmowych w komórkach obiegła świat 3 kwietnia. Był to jednak news przewidziany na 1 kwietnia czyli Prima Aprilis.

Chylę czoła przed poczuciem humoru i zdolnościami nabrania tysięcy zapaleńców nowych technologii (takich jak piszący te słowa John Doe, który uwierzył zanim zobaczył).

Źródło i fot.: Komórkomania.pl: Panasonic wprowadza plazmowe ekrany do komórek

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)