Papierowy odtwarzacz winyli? To możliwe! [wideo]

Jak upewnić się, że zaproszenie na Twój ślub będzie naprawdę nietypowe? Najlepiej sprawić, by mogło odtwarzać muzykę. Zapomnij jednak o elektronicznych pozytywkach - prezentujemy odtwarzacz z ostatniego materiału, o jakim możnaby pomyśleć planując konstrukcję.

Papierowy gramofon - zbliżenie na igłę
Papierowy gramofon - zbliżenie na igłę
Piotr Dopart

15.04.2011 19:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak upewnić się, że zaproszenie na Twój ślub będzie naprawdę nietypowe? Najlepiej sprawić, by mogło odtwarzać muzykę. Zapomnij jednak o elektronicznych pozytywkach - prezentujemy odtwarzacz z ostatniego materiału, o jakim możnaby pomyśleć planując konstrukcję.

Jak wynika z zapewnień twórcy nietypowego "gramofonu", jedynym jego niepapierowym elementem jest igła. Dźwięk wzmacniany jest przez dużą, złożoną w połowie wkładkę, na której wspomniana igła jest osadzona. Zrobiona z tworzywa sztucznego i wytłoczona płyta jest przykręcona śrubą, co pozwala ręcznie ją obracać (konstruktor zaleca tempo 45 obrotów na minutę), aby nasze zaproszenie wydało z siebie dźwięk.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że jakość owego dźwięku jest swoistym pomieszaniem nagranego kawałka z wyciem dusz potępionych. Na szczęście wystarczy odśrubować nagranie, aby być w stanie odtworzyć je na zwykłym adapterze - co brzmi bez porównania lepiej (choć nie jest już takie nietypowe). W wersji z papierowego odtwarzacza prezentuje się to następująco:

Nie wiem jak Wy, ale jestem przekonany, że w przypadku inwazji wściekłych zmutowanych oposów z Marsa, to właśnie dźwięki z tego urządzenia uratują nasz gatunek, kładąc najeźdźców pokotem.

Gdyby piosenka z nagrania, w normalnej wersji, wpadła komuś w ucho - dostępna jest za darmo na tej stronie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.