Perfekcyjny długopis dla gadżetomaniaka perfekcjonisty

Uwielbiam pióra, długopisy, cienkopisy i wszelkiego rodzaju artykuły piśmiennicze. Nigdy jednak nie przypuszczałem, że może istnieć coś takiego jak długopis idealny. Wynalazca Ian Schon stwierdził, że może.

Fot. Ian Schon
Fot. Ian Schon
Mariusz Kamiński

Uwielbiam pióra, długopisy, cienkopisy i wszelkiego rodzaju artykuły piśmiennicze. Nigdy jednak nie przypuszczałem, że może istnieć coś takiego jak długopis idealny. Wynalazca Ian Schon stwierdził, że może.

Oczywiście gusta są różne. Jeden woli pióro kulkowe, drugi długopis klasyczny, a trzeci potrafi i chce pisać tylko piórem ze stalówką. Co jednak ma począć młody, kochający długopisy 22-letni inżynier z głową pełną pomysłów i odrobiną wolnego czasu? Powinien wymyślić długopis idealny!

Fot. Ian Schon
Fot. Ian Schon

The Pen Project jest w założeniach dość prosty - skonstruować pozbawiony wad długopis. Ian Schon podjął się tego zadania z powodu braku dobrego kieszonkowego narzędzia do pisania. Przy okazji postanowił wyeliminować wiele niedoskonałości klasycznych długopisów. Jedną z nich jest okazjonalne wyciekanie tuszu podczas używania i zostawianie tłustych plam na piśmie. Problem ten zniknął po zastosowaniu ciśnieniowego zbiornika na tusz SPR4 (taki sam zbiornik wykorzystuje NASA w swoich astronautycznych przyborach do pisania).

Sam długopis wykonany jest z aluminium. Zatyczka okrywa prawie połowę długości długopisu, co ma ułatwić jej zakładanie i zdejmowanie. Po jej zdjęciu można ją przykręcić do drugiego końca i wydłużyć długopis dla wygodniejszego używania. Jest jeden element, który Ian wyrzucił ze swojego projektu - spinkę na zatyczce. Ian uznał, że ten element psuje się na tyle często i jest na tyle rzadko używany, że można się go pozbyć.

Czy można kupić długopis Iana? Jak najbardziej! Sklepik znalazł swoje miejsce na Kickstarterze.

Fot. Ian Schon
Fot. Ian Schon

Źródło: Dvice

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.