Philips nie będzie już robił telewizorów

Straty okazały się zbyt wielkie. Firma Philips straciła na swoim dziale telewizorów 87 milionów euro w pierwszym kwartale roku. Dłużej tak być nie może. I nie będzie - Philips rezygnuje z produkcji telewizorów.

Philips
Philips
Szymon Adamus

Straty okazały się zbyt wielkie. Firma Philips straciła na swoim dziale telewizorów 87 milionów euro w pierwszym kwartale roku. Dłużej tak być nie może. I nie będzie - Philips rezygnuje z produkcji telewizorów.

Producent z Amsterdamu produkuje telewizory od 1928 roku. Ekonomia nie zna jednak litości. Ogromne straty wymagają brutalnych decyzji. Philips sprzedaje więc 70% udziałów oddziału zajmującego się telewizorami firmie TPV Technology z Hongkongu. Reszta udziałów pozostaje w rękach Philipsa, który do 2013 roku będzie dostawał tantiemy w wysokości minimum 50 milionów euro. Pozostałe 30% procent akcji producent może sprzedać dopiero w roku 2017. Telewizory Philipsa będą zapewne dalej powstawały, ale nie będą już do końca philipsami.

Sprawa jest ciekawa nie tylko ze względów finansowych, ale i kulturowych. Philips był jednym z ostatnich europejskich producentów telewizorów. Teraz na scenie zostają tylko Loewe z Niemiec i Bang & Olufsen z Danii.

Źródło: bloomberg

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.