Philips Screeneo HDP2510: projektor FullHD ultrakrótkiego rzutu z głośnikami 2.1

Philips Screeneo HDP2510: projektor FullHD ultrakrótkiego rzutu z głośnikami 2.1
Jarosław Balcerzak

15.08.2016 11:05, aktual.: 10.03.2022 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Projektor nie musi być nieporęcznym urządzeniem gdzieś pod sufitem. Nowe urządzenie od Philipsa udowadnia, że odtwarzanie muzyki, filmów i telewizji może być wygodniejsze niż sądziliśmy. Czy jednak jego szansy już nie przekreślono?

Mniejszy i wygodniejszy, czyli przyjazny użytkownikowi

Philips Screeneo nie jest prekursorem, a kontynuacją sprawdzonej idei projektorów ultrakrótkiego rzutu. Prezentując się w atrakcyjnej stylistyce i rozbudowanych możliwościach ma on przekonać do tego typu urządzeń kolejne rzesze użytkowników. Styl, wygoda i uniwersalność na rynku elektroniki są przecież niezwykle cenione.

Od poprzedników odróżnia go zwiększona jasność lampy, rozdzielczość wyświetlanego obrazu i zmieniona stylistyka. Jego wymiary to zaledwie 315,5×248,8×281,9 mm, a waga wynosi niewygórowane 8,3 kg. Wyglądem ma prawo się kojarzyć ze sporych gabarytów głośnikiem bluetooth – i słusznie, bo nim także potrafi być.

Obraz

Prawdziwie uniwersalny i przyjazny smartfonom

Za jasność 2000 lm odpowiada lampa o mocy 250W i żywotności 10000 godzin. Kontrast, jaki projektor jest w stanie zapewnić, wynosi 200 000:1, a paleta wyświetlanych barw sięga 1,07 mld. Wspiera on rozdzielczości do fullHD włącznie, w formacie obrazu 16:9 lub 4:3. Różnicę między Screeneo a klasycznymi projektorami uzmysławia dopiero odległość rzutu, a ten może wynosić od zaledwie 10 do 42 cm. Uzyskamy w ten sposób obraz o przekątnej od 50 do 120 cali.

Przewodowo możemy się z projektorem połączyć przy pomocy HDMI, VGA, USB oraz AV. Wbudowane głośniki 2.1 o mocy 26W umożliwiają zarówno bezpośrednie, przewodowe wpięcie źródłu dźwięku, jak i jego bezprzewodowe strumieniowanie z telefonu czy tabletu poprzez Bluetooth. Równie łatwo wyświetlimy obraz i to bez znaczenia czy nadawać go będzie telewizja, konsola, komputer czy podłączony pendrive. Zmienić możemy również tryb wyświetlania – wybieramy między: przód, tył, przód-sufit oraz tył-sufit.

Obraz

Trudne zadanie przed naprawdę udanym produktem

Naprawdę ciężko zobaczyć jak Screeneo wygląda, działa i nie zechcieć samemu się w takowy zaopatrzyć. Projektor stworzono jako niezwykle łatwy w obsłudze i przenoszeniu, a jego parametry bliższe są rozwiązaniom klasycznym niż przenośnym. To samo można było jednak swojego czasu powiedzieć o… segwayach i blu-ray’u. Czyli o każdym atrakcyjnym i zaawansowanym produkcie, który końcowemu użytkownikowi zaoferuje się w zbyt wysokiej cenie.

Projektor można już zakupić w Polsce, jego koszt to 6699 zł. Z jednej strony otrzymujemy więc bezkonkurencyjną przekątną, która przewyższy każdy telewizor dostępny w tej cenie. Z drugiej – wartość kontrastu, w której projektor właściwie zawsze przegra. Na ten bilans korzyści i strat nakłada się jeszcze niezwykle powolne przekonywanie się klientów do projektorów jako alternatywy telewizora. Przed Philipsem naprawdę trudne zadanie, którego cennikiem wcale sobie nie ułatwi.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także