Acer K650i: FullHD, 3D i niemal 8‑metrowa przekątna obrazu z mobilnego projektora

Kompaktowe gabaryty wciąż na topie – już wkrótce do sklepów trafi niewielki projektor o sporych możliwościach. Nowość od Acera ma współpracować m.in. z urządzeniami mobilnymi. Czy to przyszłość wyświetlania multimediów?

Acer K650i: FullHD, 3D i niemal 8-metrowa przekątna obrazu z mobilnego projektora
Jarosław Balcerzak

08.08.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:33

Projektor mobilny niczym laptop

K650i ma być odpowiedzią firmy Acer na mało poręczne rozmiary klasycznych konstrukcji. Zaprezentowany model ma być mniejszy gabarytowo, bardziej energooszczędny i przyjazny technologiom mobilnym. Jednocześnie zadbano aby nie zredukować zanadto jakości wyświetlania obrazu i w końcowym rezultacie zaoferować coś więcej niż mobilność i możliwość spakowania urządzenia natychmiast po zakończeniu wyświetlania.

Projektor zamknięty w białej obudowie o niskim profilu waży 2.4 kg, czyli podobnie do przeciętnego notebooka 15.6”. Komplet przycisków do obsługi umieszczono klasycznie - na górnej pokrywie, na spodzie nie zapomniano o gwincie montażowym. Obok obiektywu o jasności F/1.5 i maksymalnej ogniskowej 11.62 widoczne jest pokrętło do manualnego ustawiania ostrości. Nie zabrakło wbudowanych głośników stereo z obsługą DTS, a ich moc wynosi 2×5W.

Obraz

Imponujące parametry w obudowie XS

Nowość od Acera wyświetla obraz w rozdzielczości natywnej FullHD (maksymalnie 1920×1200) i proporcjach 16:9 lub 4:3. Współczynnik kontrastu sięga 100000:1, a jasność świecenia 1400 lm. Synchronizacja nie zawodzi: w poziomie uzyskamy do 100 Hz, a w pionie do 120 Hz. Zakres oferowanych przekątnych zawiera się między 1.04 m a 7.62 m. Czas pracy lampy LED w typowym trybie pracy wyniesie 20000 h, a w ekonomicznym 30000 h.

Obraz można na urządzenie przesłać z komputera PC lub MAC, analogowym złączem VGA lub cyfrowym HDMI. To ostatnie obsługuje standard MHL, a więc połączenie nawiążemy także kompatybilnym smartfonem lub tabletem. Dzięki dołączonemu nadajnikowi WirelessHD sygnał obrazu nadamy również bezprzewodowo, w jakości FullHD 3D 60Hz. Pobór mocy wynosi od 80 W w trybie Eco do 125 W podczas typowego użytkowania.

Obsługa formatów wideo nie pominęła żadnego z obecnie popularnych, z H.264 włącznie, to samo można powiedzieć o audio. Obrazy wyświetlimy wyłącznie w BMP lub JPEG, ale przecież nie o obsługę RAWów w takim urządzeniu chodzi. Nad jakością wyświetlania obrazu czuwa szereg zaimplementowanych technologii, a konkretnie Acer DynamicBlack, LumiSense+, ColorPurity+, ColorBoost3D, ColorSafe II oraz TI TRP DMD.

Obraz

Projektor nie tylko pod sufitem

Możliwości, jakie oferuje urządzenie tak mobilne jak Acer K650i, są spore i w dużej mierze ograniczone wyobraźnią użytkownika. Projektor na naszych oczach przestaje być nieporęczną i energochłonną bryłą o kłopotliwych rozmiarach. Krytycy zwrócą uwagę, że mini projektory to żadne odkrycie – owszem, jednak zwykle były oferowane przez niszowych producentów i oferowały osiągi na niedopuszczalnym poziomie. Rozdzielczość wyświetlania czy jasność lamp tych produktów były po prostu fatalne.

Tymczasem zaprezentowana nowość to nie tylko rozwiązanie biznesowe, to już w pełni multimedialne urządzenie o wielu zastosowaniach. Jego parametry jeszcze nie zrównują go z możliwościami pełnowymiarowych modeli, ale relacja wygody do osiągów klasyfikuje go w oddzielnej kategorii. Dla użytkowników naprawdę mobilnych będzie więc rozwiązaniem na miarę potrzeb. Premierę nowego projektora w Polsce zapowiedziano na wrzesień, a cenę ustalono na 5999 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.