Pięć przydatnych gadżetów do biura

Gadżety w pracy stają się coraz częściej nie tylko ciekawostką, nowinką technologiczną czy przedmiotem, którym można się pochwalić, ale również są praktycznymi wynalazkami, ułatwiającymi pracę. Poniżej prezentujemy pięć gadżetów, które sprawią, że praca w biurze będzie bardziej komfortowa.

Pięć przydatnych gadżetów do biura
Gadżetomania poleca

Przeciętny Polak spędza w pracy 1963 godziny w roku, jak wynika z raportu OECD. Jeszcze 4 lata temu było to 1918 godzin. Skoro spędzamy tyle czasu, wykonując obowiązki zawodowe, warto ułatwiać sobie pracę innowacyjnymi gadżetami. Oto kilka propozycji:

  1. Regulowane biurko komputerowe

W Polsce tylko 48,4% biurowych stanowisk pracy spełnia wymogi ergonomii. To oznacza, że większość pracowników biurowych musi zmagać się z niewygodnymi meblami, które wpływają negatywnie na ich zdrowie. Dotyczy to szczególnie stanowisk komputerowych. Skutecznym rozwiązaniem może być jednak gadżet w postaci biurka komputerowego z regulowanym blatem (np. biurko AJ Produkty). Tego rodzaju mebel posiada elektryczny napęd, dzięki czemu za pomocą jednego przycisku można dostosować wysokość blatu do wzrostu konkretnego użytkownika, a nawet ustawić blat w pozycji umożliwiającej pracę na stojąco.

  1. Kubek bezprzewodowy

Prawie 50% Polaków pije kawę w pracy. 66% robi to zaraz po przyjściu do pracy. 42% zatrudnionych zwiększa ilość wypitej w pracy kawy wraz ze wzrostem poziomu stresu. Dla 21% Polaków kawa w pracy to przede wszystkim chwila odpoczynku. Jednak w pracy często możemy być odrywani od ulubionej kawy, wykonując różne obowiązki. Aby nasza kawa nie ostygła, warto wyposażyć się w specjalny kubek bezprzewodowy z wbudowanym akumulatorem i zestawem grzałek, który zapewni utrzymanie stałej temperatury napoju, np. Nanoheat.

  1. Własna lodówka na USB

Lodówki wstawiane do biur często pękają w szwach. Im większe biuro, tym więcej pracowników przechowuje w firmowej lodówce drugie śniadanie lub lunch. Zamiast walczyć o miejsce w takiej lodówce, można zaopatrzyć się we własną, którą podłącza się do portu USB. Jest to urządzenie małych rozmiarów, można je postawić na biurku i schować w nim słoik lub kanapkę. Lodówka na USB posiada własne oświetlenie (włączane po otwarciu drzwiczek), a do tego wyróżnia się bardzo ciekawym, nowoczesnym designem.

  1. Mailowy informator

Jeśli pracownik oczekuje ważnego e-maila, nie musi już siedzieć przy biurku przez cały dzień. Pomocny może okazać się prosty, ale za to bardzo funkcjonalny gadżet o nazwie Webmail Window. To lampka w kształcie koperty podłączana do portu USB, która zaświeca się, gdy przychodzi wiadomość e-mail. Webmail Window można bez problemu zsynchronizować z większością najpopularniejszych klientów pocztowych, jak również z pocztą elektroniczną dostępną przez przeglądarki. Dzięki dołączonemu do gadżetu oprogramowaniu można przyporządkowywać kolor podświetlania nie tylko do różnych skrzynek, ale nawet do różnych nadawców wiadomości.

  1. Skuwki do długopisów i sztućce w jednym

W ciągu dnia Polacy jadają najczęściej dwa posiłki, z czego 46% z nich spożywa obydwa w pracy. Najpopularniejsze są kanapki, ale oprócz nich wiele osób zjada także warzywa i owoce, sałatki, zupy i jogurty. W wielu przypadkach posiłek spożywany jest przy biurku z powodu braku czasu na przerwę. Takie nawyki żywieniowe nie są zdrowe, a do tego jedzenie przed komputerem nie jest zbyt wygodne. Aby nieco ułatwić sobie posiłek w takich warunkach, można posłużyć się specjalnymi gadżetami. Mowa tu o skuwkach, które połączone są ze sztućcami. Taką skuwkę z jednej strony można nałożyć na długopis, a z drugiej strony znajduje się łyżka, widelec lub nóż (w zależności od opcji). To sztućce wielokrotnego użytku, które można bez problemu umyć.

Gadżety w biurze nie są niezbędne, ale znacznie ułatwiają codzienną pracę i sprawiają, że wykonywanie obowiązków zawodowych staje się bardziej komfortowe. Do tego coraz łatwiej nabyć takie niekonwencjonalne gadżety na rynku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.