Pierwsza naprawdę ergonomiczna klawiatura?

Pierwsza naprawdę ergonomiczna klawiatura?12.10.2010 19:00
Pierwsza naprawdę ergonomiczna klawiatura?
Marek Maruszczak

Jeżeli wierzyć nazwie oraz zapewnieniom producenta, to zdecydowanie tak. Czym TrulyErgonomic różni się od innych klawiatur aspirujących do miana naprawdę wygodnej?

Jeżeli wierzyć nazwie oraz zapewnieniom producenta, to zdecydowanie tak. Czym TrulyErgonomic różni się od innych klawiatur aspirujących do miana naprawdę wygodnej?

398409547787813024
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/10/klawiaturaTrulyErgonomic1.jpg)

Pierwsze co rzuca się w oczy, to niestandardowy układ klawiszy. Na środku klawiatury umieszczono szereg przycisków, w którym znalazł się miedzy innymi Enter. Poza tym klawisze zostały ustawione w równych pionowych rzędach, jeden pod drugim. Zdaniem producenta to właśnie takie rozwiązanie w znacznym stopniu poprawia komfort korzystania z klawiatury.

Czy takie rozwiązanie naprawdę jest wygodne? Nie mam zbyt wiele dobrych doświadczeń z tzw. ergonomicznymi klawiaturami, więc do tego modelu również podchodzę sceptycznie. Nie miałem jednak okazji korzystać z klawiatury o podobny ułożeniu przycisków, więc kto wie.

398409547788009632
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/10/klawiaturaTrulyErgonomicprzelaczniki.jpg)

Na plus na pewno trzeba zaliczyć mechaniczne przełączniki klawiszy. Do wyboru jest jedna z trzech opcji: Cherry MX Brown, Blue lub Black. Ze strony producenta można również zamówić wersję z podstawkami pod nadgarstki, model pozbawiony oznaczeń na przyciskach oraz kilka różnych wersji językowych.

Niestety klawiatura nie należy do najtańszych. Za przyjemność korzystania z prawdziwie ergonomicznej klawiatury wyposażonej w mechaniczne przełączniki przycisków trzeba zapłacić 169 dolarów.

Źródło: CrunchGear

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)