Krakowski rynek to pierwsze blipujące miejsce w Polsce

Z najpopularniejszego polskiego serwisu mikroblogowego już od dawna korzystają między innymi miasta i instytucje. Teraz swoje wiadomości w 160 znakach będzie przesyłać pierwsze polskie… miejsce.

Fot. Flickr/ScubaBear/Lic. CC Attribution-Share Alike 2.0
Fot. Flickr/ScubaBear/Lic. CC Attribution-Share Alike 2.0
Dominik Szarek

Z najpopularniejszego polskiego serwisu mikroblogowego już od dawna korzystają między innymi miasta i instytucje. Teraz swoje wiadomości w 160 znakach będzie przesyłać pierwsze polskie… miejsce.

Chodzi o krakowski rynek, który chce - wzorem londyńskiego Tower Bridge - przemówić do swoich mieszkańców w nowoczesny sposób. Jak zapewniają przedstawiciele biura prasowego UMK, rynek na Blipie błyskawicznie da nam znać, gdy przechadzać się będzie po nim demonstracja homoseksualistów, lub gdy w mroźny dzień służby miejskie postawią na jego środku koksownik dla zmarzniętych turystów i bezdomnych.

- Możliwości jest milion! - zapewnia Filip Szatanik z UMK.

No tak. Taki Tower Bridge może co najwyżej ćwierknąć na Twitterze, gdy przepływa pod nim statek. Rynek z pewnością będzie w stanie podzielić się z blipowiczami zdecydowanie ciekawszymi historiami. Deficyt obwarzanków z sezamem? Skomasowany atak szalonych gołębi? To tylko kilka propozycji. Liczymy, że rynek zdradzi też co nieco na temat nocnego życia w Krakowie, które dla wielu ma swój początek i finał u stóp legendarnego "Adasia". Zdjęć pijanych i półnagich gości spod Tower Bridge może nam jednak oszczędzić...

Premiera nowego kanału już niedługo, a tymczasem typujemy kolejne miejsca, które pójdą w ślady krakowskiego rynku i przemówią na Blipie. Sopockie molo i zakopiański Giewont?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.