Pioneer DreamBook Power B51 - pełna dowolność

W ofercie australijskiego producenta sprzętu komputerowego właśnie pojawił się ciekawy, konfigurowalny laptop w dość atrakcyjnej cenie. Zresztą zobaczcie sami.

Pioneer DreamBook Power B51
Pioneer DreamBook Power B51
Jacek Klimkowicz

W ofercie australijskiego producenta sprzętu komputerowego właśnie pojawił się ciekawy, konfigurowalny laptop w dość atrakcyjnej cenie. Zresztą zobaczcie sami.

DreamBook Power B51 jest wyposażony w 15,6" matrycę o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli z podświetleniem LED, częstotliwości odświeżania 120 Hz i możliwością wyświetlania obrazu w 3D lub zwykłą o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Za dopłatą w wysokości 99 dolarów producent oferuje powłokę antyrefleksyjną, która poprawia widoczność w słońcu i chroni ekran przed zarysowaniem.

Sercem komputera jest jeden z nowoczesnych procesorów Intel Core. Wybór jednostek centralnych jest całkiem spory, a przeważają te najmocniejsze:

  • Intel Core i3-350M - 2,26 GHz, Hyper-Threading, 3 MB L3 cache;
  • Intel Core i5-520M - do 2,93 GHz z Turbo Boost, Hyper-Threading, 3 MB L3 cache;
  • Intel Core i7-620M - do 3,33 GHz z Turbo Boost, Hyper-Threading, 4 MB L3 cache;
  • Intel Core i7-740QM - do 2,93 GHz z Turbo Boost, Hyper-Threading, 6 MB L3 cache;
  • Intel Core i7-820QM - do 3,06 GHz z Turbo Boost, Hyper-Threading, 8 MB L3 cache;
  • Intel Core i7-920XM - do 3,20 GHz z Turbo Boost, Hyper-Threading, 8 MB L3 cache.

W komplecie z mocnym procesorem możemy sobie zażyczyć od 1 GB do nawet 8 GB pamięci operacyjnej typu DDR3-1066 lub DDR3-1333. Wśród dysków znajdziemy tradycyjne talerzowce, o pojemnościach od 160 GB do 1 TB i prędkościach od 5400 RPM lub 7200 RPM oraz SSD mogące zmagazynować od 64 GB do 256 GB danych.

Ponadto producent zobowiązuje się podzielić dysk wedle upodobań klienta, nie skazując go na jedną gigantyczną partycję lub predefiniowany podział. Za wrażenia wizualne odpowiada zintegrowana karta graficzna Intel GMA HD lub dedykowany układ Nvidia GeForce GT425M z 1 GB pamięci własnej typu GDDR3.

Poza standardowym wyposażeniem, które obejmuje czytnik kart pamięci, nagrywarkę DVD, moduł WiFi 802.11b/g/n i gigabitową kartę LAN (które oczywiście można zmienić) w zasadzie wszystko jest opcjonalne. Do wyboru mamy:

  • modem 3G/HSDPA;
  • kamerkę internetową o rozdzielczości 1,3- lub 2-megapikseli;
  • moduł Bluetooth 2.1 z EDR;
  • karta WLAN Intel WiFi Link 1000;
  • czytnik linii papilarnych;
  • 6-komorowy akumulator o pojemności 62 Wh.

Bez względu na wszystko laptop ma 4 porty USB 2.0, eSATA oraz wyjścia VGA, HDMI i S/PDIF. Pioneer nie wymusza zakupu laptopa z systemem operacyjnym, ale możemy zażyczyć sobie Windowsa XP lub jedną z wersji Windows 7 wraz z utworzeniem partycji odzyskiwania. Ceny notebooka Pioneer DreamBook Power B51 zaczynają się od 1099 dolarów.

Źródło: TechFresh.net

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.