Konsensus naukowy co do tego, że noszenie maseczek jest ważnym elementem łagodzącymi przebieg pandemii, wzrastał w jej trakcie i osiągnął wysoki poziom. Ale nie wszyscy Amerykanie się tym przejmują. Dlatego youtuber Allen Pan postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

bESNXZBx

Mężczyzna poirytowany postępowaniem swoich rodaków postanowił zamanifestować to w sposób bardziej dobitny niż, jak sam powiedział, "zabawne, edukacyjne wideo, które tłumaczyłoby, że maski są efektywne" w ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusa. Zamiast tego mężczyzna wybrał bardziej "amerykańskie" rozwiązanie.

Youtuber postanowił bowiem skonstruować pistolet strzelający… maseczkami. Celem oczywiście miały być twarze nieprzejmujących się pandemią przechodniów. Allen przymocował cztery magnesy do pasków z tyłu maski, tak aby przy uderzeniu zaplątały się, przytrzymując ją na twarzy. Pistolet zadziałał już przy pierwszej próbie dokonanej na manekinie.

Proces tworzenia i działanie pistoletu, można obejrzeć tutaj:

Shooting Masks onto People's Faces

Allen Pan jest youtuberem, który zdobył sławę, budując miotacze ognia, ostrza plazmowe i wystrzeliwacze sieci rodem z filmów o Spider Manie.

bESNXZBz
Komentarze (2)
bESNXZCv