Piwo Corona ze wstrzymaną produkcją przez... koronawirusa

Piwo Corona ze wstrzymaną produkcją przez... koronawirusa

Produkcja piwa Corona wstrzymana przez koronawirusa.
Produkcja piwa Corona wstrzymana przez koronawirusa.
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BYSA
Mateusz Czerniak
03.04.2020 21:43, aktualizacja: 09.03.2022 08:23

Produkcja piwa Corona w Meksyku zostaje czasowo zawieszona z powodu pandemii koronawirusa. Wiadomość ogłoszono na Twitterze.

Grupo Modelo, firma produkująca piwo Corona, oświadczyła na Twitterze, że wstrzymuje produkcje i marketing piwa Corona, ponieważ rząd czasowo zastopował działanie firm, których funkcjonowanie nie jest kluczowe.

Jednocześnie firma jest gotowa wprowadzić w życie plan dostaw piwa, jeśli rząd meksykański zdecyduje się włączyć browarnictwo do listy kluczowych gałęzi gospodarki.

Koronawirus nie zaszkodził wizerunkowi Corony

Podobna nazwa piwa do dręczącego świat koronawirusa nie wpłynęła na popularność Corony. Dystrybutor tego trunku na Stany Zjednoczone, Constellation Brands (STZ), podał, że sprzedaż jego piw wzrosła o 8,9 proc. w pierwszych trzech miesiącach tego roku, a piwo Corona było jednym z najlepiej sprzedających się.

[wpvideo]https://wideo.wp.pl/grzaniec-krok-po-kroku-6447784136583297v[/wpvideo]

W marcu sytuacja stała się jeszcze lepsza – w pierwszych trzech tygodniach tego miesiąca sprzedaż piw Constellation Brands była o 24 proc. większa niż o tej porze w ubiegłym roku. Jest to element ogólnego trendu wzrostu sprzedaży alkoholi w USA podczas pandemii.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)