Plaga piractwa - sztuka kradzieży

Artykuł pojawił się najpierw w serwisie Wiadomości24.

Plaga piractwa - sztuka kradzieży
Szymon Adamus

Piraci XXI wieku już dawno opanowali wody internetu i robią sobie na nich co chcą. Gwiżdżą na prawa autorskie, mają w nosie okręty organów ścigania. Ostatnimi czasy łupieżcy gier wideo przeszli sami siebie.

Artykuł pojawił się najpierw w serwisie Wiadomości24.

Piraci XXI wieku już dawno opanowali wody internetu i robią sobie na nich co chcą. Gwiżdżą na prawa autorskie, mają w nosie okręty organów ścigania. Ostatnimi czasy łupieżcy gier wideo przeszli sami siebie.

Twórcy gier od dawna dostają po kieszeniach z powodu piractwa, ale ostatnio wyczyny internetowych wywrotowców zakrawają o miano sztuki. Jak trzeba być pomysłowym i zorganizowanym by wynieść z fabryki gry o wartości 100 tysięcy dolarów? Czy cybernetyczni piraci planują swoje poczynania, czy „idą na żywioł"?

Obraz

Tak czy inaczej z taką obrotnością osoby zajmujące się podobnymi procederami powinny od dawna rządzić państwami, stać na czele wielkich firm, albo przynajmniej obejmować stanowiska przedstawicieli handlowych. A może właśnie tak jest? Może komiwojażer XXI wieku jeździ po kraju z walizką pełną nie dokumentów, a polimerowych nośników zapełnionych po brzegi rozrywką?

Jeśli tak jest i odwiedzi nas kiedyś przedstawiciel handlowy rynku pirackich gier, to niech nie zdziwi się widząc kartkę „Akwizytorom dziękujemy" wiszącą na drzwiach. To wcale nie administracja ją tam umieściła. Zespół ds. Przeciwdziałania Naruszeniom Prawa Autorskiego i Praw Pokrewnych biega zapewne od miasta do miasta i zaznacza miejsca gdzie spodziewa się ataku pirackiej floty. Zdezorientowany sprzedawca przedpremierowych gier widząc taką kartkę nie wie czy chodzi o niego i wpada w popłoch. A na wodach internetu, podczas walki o łup panika, to najgorszy wróg!

Źródło: WikimediaCommons

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.