Plasma Speakers, czyli bardzo nietypowe głośniki [wideo]

Kawałek drewna i dwa wbite do niego gwoździe mają posłużyć za głośnik? Tak i jeszcze do tego można na nich posłuchać sławnego motywu muzycznego z Super Mario Bros. Studencki projekt domowej roboty robi spore wrażenie!

Plasma Speakers, czyli bardzo nietypowe głośniki [wideo]
Grzegorz Nowak

Kawałek drewna i dwa wbite do niego gwoździe mają posłużyć za głośnik? Tak i jeszcze do tego można na nich posłuchać sławnego motywu muzycznego z Super Mario Bros. Studencki projekt domowej roboty robi spore wrażenie!

Głośniki, które zapewne stoją tuż obok waszego komputera w żaden sposób nie przypominają tego, co stworzyła grupa StudentRND. Zamiast tradycyjnych elektromagnesów, które wytwarzają dźwięk wprawiając powietrze w wibracje, młodzi konstruktorzy wykorzystali łuk elektryczny, który nie tylko wygląda rewelacyjne, ale również pozwala na odsłuch muzyki.

Co więcej, grupa studentów postanowiła udostępnić swój projekt za pomocą Kickstartera - dla wszystkich którzy postanowią go wesprzeć czekają różnego rodzaju gratyfikacje, w zależności od ilości wpłaconych pieniędzy. Już za 100 dolarów można otrzymać gotowy głośnik plazmowy, którym można się cieszyć w domowym zaciszu. Wpłacając 20 dolarów mniej otrzymacie pełen zestaw "zrób to sam" - to opcja dla tych, których interesuje działanie urządzenia.

Poniżej możecie obejrzeć dwa filmiki przedstawiające jak działa Plasma Speaker - pierwszy prezentuje wspomniany już motyw muzyczny z Mario, a na drugim znajdziecie omówienie działającego prototypu.

StudentRND Plasma Speaker - Super Mario Bros Theme Song

StudentRND Documentary - Plasma Speaker

Źródło: ubergizmo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.