PlayStation Classic w niskiej cenie. W końcu dobry zakup dla fanów marki

Strona głównaPlayStation Classic w niskiej cenie. W końcu dobry zakup dla fanów marki
27.08.2019 09:54
PlayStation Classic w niskiej cenie. W końcu dobry zakup dla fanów marki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Jan Domański
Jan Domański

Retro minikonsole wychodzą raz lepiej, raz niekoniecznie świetnie. Często rozchodzi się o wysoką w stosunku do możliwości cenę. Tak było z PlayStation Classic, ale można ją kupić już za mniej niż 100 złotych i to w Polsce.

bEUIxWXp

Użytkownicy początkowo musieli zapłacić za sprzęt 449 złotych. Teoretycznie biorąc pod uwagę 20 klasycznych gier z pierwszego PlayStation, które były wgrane do pamięci konsoli i sam sprzęt, nie wyglądało to aż tak źle (zanim nie zaczęto mówić o wadach konsoli). Jednak jak nietrudno domyślić się, chociażby PS3 z zestawem gier na rynku wtórnym to też niewielki wydatek, a jakościowo zdecydowanie lepszy (o ile jest w dobrym stanie).

PlasyStation Classic to emulator na ARM

PlayStation Classic nie jest wysokobudżetowym sprzętem, korzysta z niedrogiej platformy MediaTek MT8167A (cztery rdzenie ARM Cortex-A35 o zegarze 1,5 GHz i grafika PowerVR GE8300), 1 GB RAM DDR3, 16 GB pamięci eMMC 5.1 i postawionego na tych trzewiach darmowego emulatora. Nie można dogrywać dodatkowych gier (ale to częsta praktyka przy reedycjach konsol retro), a załączone wersje są pomieszane będąc edycjami NTSC i PAL, chociaż wyjście ma ustawioną stała wartość odświeżania.

Mimo tych problemów, nie trzeba PlayStation Classic uważać za całkowicie zły produkt. Po prostu powinien mieć adekwatną cenę zważywszy na pewne wady i teraz można właśnie mówić o takiej ofercie. Już od premiery urządzenie stopniowo taniało, ale najlepszy pułap ceny osiągnęło w tej chwili. W jednej z popularnych sieci elektromarketów (MediaExpert) można kupić PlayStation Classic już za 89,99 złotych.

bEUIxWXr

Spore obniżki PlayStation Classic

Jedynym minusem sytuacji jest fakt, że trzeba pofatygować się do konkretnej placówki, nie można zamówić konsoli z wysyłką przez Internet. Ale witryna pomoże nam w sprawdzeniu, w których sklepach produkt jest dostępny fizycznie w sprzedaży.

To nie jedyne tak duże obniżki na PlayStation Classic na świecie. Niedawno zagraniczne serwisy jak comicbook czy journaldugeek mówiły o ofertach na PlayStation Classic za kwotę 20 dolarów czy 24,49 euro na swoich rodzimych rynkach.

Udostępnij:
bEUIxWXB
Komentarze (0)
bEUIxWYn