Plecak, który naładuje twoje gadżety!

I na tym nie kończą się jego możliwości. Gdyby ten ciekawy koncept został zrealizowany, żaden miłośnik dalekich wypraw nie mógłby się bez niego obejść.

Alppac
Alppac
Grzegorz Nowak

08.04.2011 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

I na tym nie kończą się jego możliwości. Gdyby ten ciekawy koncept został zrealizowany, żaden miłośnik dalekich wypraw nie mógłby się bez niego obejść.

Ten plecak łączy w sobie nie tylko użyteczne rozwiązania, które pomogą się spakować oraz ułatwiają dostęp do znajdujących się w środku rzeczy, ale także przyda się w nagłych wypadkach. Najciekawsza jest jednak możliwość zupełnie darmowego wytwarzania energii dzięki mechanizmowi sprężynującemu w czasie marszu pod wpływem ciężkości bagażu.

Alppac
Alppac

Sposób wytwarzania energii wbrew pozorom nie jest tak skomplikowany. W części plecaka znajduje się mechanizm sprężynowy, który lekko ugina się pod wpływem ruchu bagażu. W wyniku tarcia, niewielki generator wytwarza energię, którą od razu można ładować zabrane w podróż gadżety.

Alppac
Alppac

Plecak ma również osobną komorę na zestaw pierwszej pomocy i przeźroczyste komory dla łatwiejszego odnajdywania bagaży. Część plecaka można odpiąć, robiąc z niego mniejszy pakunek - świetnie rozwiązanie na mniejsze wycieczki, kiedy większość bagaży zostawiamy w schronisku, a w podróż bierzmy tylko najbardziej potrzebne rzeczy.

Niewykluczone, że koncept taki jak ten zostanie zrealizowany, ponieważ mechanizm, który wykorzystywany jest w plecaku to żadna nowość. Stworzono go z myślą o żołnierzach, którzy w czasie marszu mogliby mieć dostęp do szybkiej energii dla własnego sprzętu.

Alppac
Alppac
Alppac
Alppac

Źródło: yankodesign.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.