Plecak z ładowarką to za dużo? Ampere: pokrowiec, który naładuje smartfona

Plecak z ładowarką to za dużo? Ampere: pokrowiec, który naładuje smartfona
20.01.2015 12:07
Plecak z ładowarką to za dużo? Ampere: pokrowiec, który naładuje smartfona
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Ampere to kolejny sposób na to, żeby nigdy nie zostać z rozładowanym telefonem. I to naprawdę sprytne rozwiązanie!

Niedawno pisałem o plecaku, w którym w każdej z kieszonek znajdował się kabelek umożliwiający naładowanie urządzenia - w AMPL takich przegródek było w sumie siedem.

Ampere - etui z ładowarką

Ale przecież nie zawsze musimy brać ze sobą plecak czy nawet torbę, w której naładujemy gadżety. Czasami wystarczy zwykłe etui, które możemy schować w kieszeń i w ten sposób uratować wyczerpujący się smartfon. Właśnie tak pomyśleli twórcy Ampere: małej kieszonki na smartfona, która naładuje telefon.

Wszystko odbywa się bezprzewodowo. Wystarczy włożyć telefon do Ampere i ten od razu zacznie się ładować, wykorzystując do tego technologię Qi. W pokrowcu znajduje się bateria o pojemności 2,700 mAh.

398249807636218016

Plusem Ampere jest fakt, że można ładować dwa urządzenia naraz. Nie tylko smartfon znajdujący się w kieszonce, ale też czytnik czy tablet podłączony kablem USB do Ampere. Ładowaniami można zarządzać w specjalnej aplikacji - np. po to, żeby gadżet przypomniał o rozładowującej się baterii.

Nie można narzekać też na wygląd - może i nie jest to najpiękniejszy gadżet świata, ale na pewno prezentuje się dobrze.

398249807636414624

Ten sposób na ładowanie smartfona przekonał kickstarterowców - twórcy zebrali już prawie 70 tysięcy dolarów, a zbiórka skończy się dopiero za 25 dni. Ampere kupić można za 75 dolarów. Trzeba jednak się spieszyć, bo to promocyjna cena.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)