Pływający sklep Apple'a. Pierwszy taki na świecie

Pływający sklep Apple'a. Pierwszy taki na świecie

Pływający sklep Apple Marina Bay Sands w Singapurze.
Pływający sklep Apple Marina Bay Sands w Singapurze.
Źródło zdjęć: © Getty Images
Mateusz Czerniak
26.08.2020 13:32, aktualizacja: 08.03.2022 14:42

Zdawać by się mogło, że ekstrawaganckie wydatki to ostatnia rzecz, która zajmuje firmy w czasie światowego kryzysu gospodarczego. To jednak nie dotyczy technologiczna gigantów takich jak Apple.

Unoszący się na wodzie sklep Apple'a znajduje się na singapurskim wybrzeżu i oficjalnie znany jest jako Apple Marina Bay Sands. To już trzeci sklep tej firmy w tym mieście-państwie.

O ile sklep w dzień przypomina coś w rodzaju wielkiej kapsuły kosmicznej, to w nocy prezentuje się już dużo efektowniej ze względu na podświetlanie umieszczonego na nim loga i innych motywów.

Nowy sklep Apple'a w czasie dnia.
Nowy sklep Apple'a w czasie dnia.© Getty Images

Apple nie biednieje podczas pandemii

O ile większość sektorów gospodarek na świecie znajduje się cały czas w pandemicznym dołku, to branża nowych technologii nawet w niego nie wpadła – wprost przeciwnie. Wielkie firmy takie jak Microsoft, Amazon, Google, czy właśnie Apple podczas lockdownów w swoim kraju tylko zyskały, m.in. ze względu na zwiększenie się cyfrowej konsumpcji.

Szczególnym przykładem jest właśnie ta ostatnia firma – w tym miesiącu Apple jako pierwsza w historii osiągnęła na giełdzie wartość 2 bilionów dolarów, natomiast majątek jej szefa Tima Cook osiągnął wycenę 1 miliarda.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)