Pneumatyczna broń sportowa - zrób to sam (wideo)

Na pewno nie jeden raz mieliście ochotę postrzelać sobie z pewnej broni, którą popularnie nazywa się wiatrówką. Ale co zrobić jeśli nie posiadamy własnej? Jeśli macie odrobinę wolnego czasu sami możecie zbudować tanią i bezpieczną broń pneumatyczną za małe pieniądze.

Pneumatyczna broń sportowa - zrób to sam (wideo)
Marcin Krzewicki

Na pewno nie jeden raz mieliście ochotę postrzelać sobie z pewnej broni, którą popularnie nazywa się wiatrówką. Ale co zrobić jeśli nie posiadamy własnej? Jeśli macie odrobinę wolnego czasu sami możecie zbudować tanią i bezpieczną broń pneumatyczną za małe pieniądze.

Przeglądając różne strony internetowe natknąłem się na kilka tanich modeli wiatrówek w granicach od 100 do 150 złotych. Często zdarza się jednak, że najtańsze produkty nie zachwycają swoją jakością i nie oferują wiele pod względem podatności na różnego rodzaju modyfikacje czy wymianę podzespołów.

Jeśli macie jednak trochę zamiłowania do majsterkowania i broni, to za 100 złotych możecie zbudować wiele modeli o różnych specyfikacjach i wyglądzie. W pierwszym materiale wideo ukazana jest dokładna wizualizacja działania mechanizmów znajdujących się w pneumatycznym modelu wiatrówki. Pozostałe materiały ułatwią wam zaprojektowanie wyglądu czy gabarytów. Niestety trudno jest zbudować precyzyjną broń o dużej skuteczności, ale potraktujcie to bardziej jako zabawę niż prawdziwe rusznikarstwo.

How to make a homemade pneumatic air gun tutorial & tips Part 2

  1. Wizualizacja przedstawiająca zasady działania broni.

Homemade Air Rifle

  1. Pneumatyczny model z ręczną pompką.
  1. Pneumatyczny model z lufą wykonaną z rurki PCV wraz z wizjerem i zbiornikiem na sprężone powietrze.
  1. Bardzo wydajna broń pneumatyczna o wysokiej sile rażenia. Wersja wykonana z metalu.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.