Po co komu instrumenty muzyczne, skoro jest iPad? [wideo]

Aplikacji, które zamienią tablet Apple w instrument muzyczny, jest mnóstwo i raczej nikogo nie dziwi wykorzystywanie iPada do tworzenia muzyki. Firma Starr Labs postanowiła pójść jednak o krok dalej, prezentując niezwykły i być może rewolucyjny gadżet muzyczny.

Po co komu instrumenty muzyczne, skoro jest iPad? [wideo]
Grzegorz Nowak

Aplikacji, które zamienią tablet Apple w instrument muzyczny, jest mnóstwo i raczej nikogo nie dziwi wykorzystywanie iPada do tworzenia muzyki. Firma Starr Labs postanowiła pójść jednak o krok dalej, prezentując niezwykły i być może rewolucyjny gadżet muzyczny.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/10/101511rgitar02.jpg)

Utwory muzyczne tworzone przy pomocy iPada nie zaskakują już dzisiaj nikogo. Wiele osób będzie narzekało, że ekran dotykowy nigdy nie zastąpi prawdziwego instrumentu, niemniej jednak twórczość muzyczna miłośników Apple robi spore wrażenie. To właśnie do nich skierowana jest najnowsza propozycja Starr Labs o dźwięczniej nazwie iTar.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/10/101511rgitar03.jpg)

iTar to nic innego jak obudowa, która zamieni twojego iPada w coś, co przypomina gitarę. Na imitacji instrumentów strunowych się jednak nie kończy, ponieważ dzięki różnym aplikacjom gadżet można wykorzystywać jako perkusję, gitarę basową lub zmienić go w syntezator.

Twórcą tego gadżetu jest Harvey Starr, wynalazca, który ma na swoim koncie produkcję wielu drogich instrumentów elektronicznych. Teraz jego firma próbuje wystartować z nowym projektem dzięki stronie Kickstarter. Wpłacając 200 dolarów można nie tylko wesprzeć projekt, ale i otrzymać własnego iTara, gdy tylko zostanie wyprodukowany. Do progu 50 tys. dolarów jednak jeszcze daleko, obawiam się więc, że jego realizacja może być trudna.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.