Pocisk z railguna poleci na 7 km - po uderzeniu w cel! [wideo]

Firma General Atomics zaprezentowała ulepszony pocisk railguna i jego możliwości. Wojskowa technologia rodem z przyszłości robi naprawdę spore wrażenie.

Blitzer
Blitzer
Grzegorz Nowak

16.04.2011 | aktual.: 11.03.2022 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma General Atomics zaprezentowała ulepszony pocisk railguna i jego możliwości. Wojskowa technologia rodem z przyszłości robi naprawdę spore wrażenie.

Blitzera - nowoczesną broń przygotowywaną przez firmę General Atomics dla armii Stanów Zjednoczonych już zdążyliśmy poznać. Na Gadżetomanii pojawił się artykuł, który pokazywał pierwszy próbny wystrzał z tej broni. Teraz twórcy railguna chcą ulepszyć osiągi broni wprowadzając aerodynamiczne pociski.

Pocisk składa się z trzech części: podkładki, łuski i aerodynamicznego trzonu. Pierwsza z nich służy do nadania pędu całemu pociskowi, druga pozwala na ustabilizowanie pocisku, a trzecia to sam przebijający pocisk.

Choć wystrzelony osiąga prędkość jedynie Mach 5 (testowano już railguny, które osiągają Mach 7) to dzięki aerodynamicznej budowie po przebiciu się przez stalową płytę potrafi przelecieć jeszcze 7 kilometrów. Ciekawe czy gdyby usunąć przeszkodę, byłby w stanie dolecieć tak samo daleko jak pocisk wystrzelony z tego działa.

Poniżej możecie obejrzeć filmową prezentację udoskonaleń Blitzera.

Źródło: popsci.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.