Poczta od Gadu-Gadu dostępna już dla wszystkich

Poczta od Gadu-Gadu dostępna już dla wszystkich

Poczta w komunikatorze i interfejs webowy
Poczta w komunikatorze i interfejs webowy
Mateusz Nosel
02.04.2010 12:27, aktualizacja: 15.01.2022 14:43

Od kilku dni nowa usługa producenta najpopularniejszego komunikatora w Polsce dostępna jest już bez zaproszeń. Kilkumiesięczne zamknięte testy poczty elektronicznej z logiem Gadu-Gadu dobiegły ku końcowi. Teraz każdy może założyć bezpłatne konto w krótkiej i atrakcyjnej domenie gg.pl.

Od kilku dni nowa usługa producenta najpopularniejszego komunikatora w Polsce dostępna jest już bez zaproszeń. Kilkumiesięczne zamknięte testy poczty elektronicznej z logiem Gadu-Gadu dobiegły ku końcowi. Teraz każdy może założyć bezpłatne konto w krótkiej i atrakcyjnej domenie gg.pl.

W komunikatorze i w wersji webowej

Poczta Gadu-Gadu została zintegrowana z najnowszą wersją komunikatora w wersji 10, dzięki czemu mamy możliwość odbierania i czytania wiadomości bezpośrednio z poziomu aplikacji. Użytkownicy korzystający z alternatywnych komunikatorów z obsługą protokołu GG lub starszych wersji Gadu-Gadu mogą sprawdzać e-maile za pośrednictwem webowego interfejsu poczty, dostępnego pod adresem http://poczta.gg.pl. Niestety na dzisiejsze czasy przestrzeń dyskowa nie jest zbyt wielka. Użytkownik ma do dyspozycji konto o pojemności 4 GB, a limit rozmiaru pojedynczej wiadomości wynosi 100 MB.

Tlen był pierwszy

To nie pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. Od kilku lat podobna usługa dostępna jest w komunikatorze Tlen, który został powiązany z pocztą portalu o2.pl. Pojemność konta w o2 jest ponad dwukrotnie większa w porównaniu ze skrzynką GG i wynosi 10 GB (limit wielkości jednej wiadomości jest taki sam jak w GG). O2 posiada też najbardziej zaawansowany interfejs wśród polskich dostawców kont email. W takim razie czym GG Network chce zaskoczyć użytkowników?

Możliwości i niedoskonałości

Okno główne poczty nie wyróżnia się niczym szczególnym w porównaniu do konkurencji. Natomiast niewątpliwie innowacyjnym rozwiązaniem jest wyświetlanie wiadomości jako bloków. Takie rozmieszczenie wirtualnych listów może zadowolić osoby, które nie odbierają nadmiernej liczby wiadomości. W przeciwnym wypadku nowy układ może wprowadzić lekkie zamieszanie i problemy z dotarciem do konkretnych e-maili.

Obraz

Na szczęście twórcy projektu uwzględnili możliwość przełączenia formatu wyświetlania wiadomości do tradycyjnego, tabelarycznego układu. Pozostałe funkcje nie zaskakują, ale w zupełności spełniają podstawowe zadania skrzynki pocztowej. Jest mechanizm antyspamowy, możliwość zarządzania folderami i moduł tworzenia filtrów. Po pierwszym zalogowaniu do poczty zostanie zaimportowana pełna lista kontaktów z komunikatora, ale jeśli wcześniej nie zadbałeś o szczegółowe opisanie każdego profilu będą bezużyteczne.

Poczta Gadu-Gadu obsługuje również zewnętrzne adresy e-mail. Nie musisz rezygnować z dotychczasowej poczty, wystarczy podpiąć ją do skrzynki GG, a wszystkie wiadomości będziesz mógł odbierać z nowej usługi GG.

Sprawa denerwujących reklam

Na razie GG Network nie zasypało swojej poczty reklamami. Jednak sądząc po ilości migających w komunikatorze bannerów ten stan może nie potrwać długo. Jak na razie, poczta od GG wydaje się być całkiem niezłym pomysłem. Jednak gdy GG postanowi zasypać ją spamem, może być już za późno na odwrót.

Porównanie poczty GG i o2

Warto dodać, że w poczcie o2.pl można wyłączyć wyświetlanie reklam wysyłając SMS-a. Koszt tej usługi na 1, 6 lub 12 miesięcy to odpowiednio 1,22 zł, 6,10 zł lub 10,98 zł. Ponadto, o2.pl umożliwia tworzenie dodatkowych adresów dla konta w 12 domenach.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)