Podsumowanie CES 2009

Podsumowanie CES 2009

Podsumowanie CES 2009
Damian
15.01.2009 19:30, aktualizacja: 15.03.2022 09:06

Kilka dni temu zakończyły się jedne z największych targów elektronicznych - CES 2009. Jak zwykle producenci stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali wiele ciekawych urządzeń. Postaram się dla was krótko podsumować to święto wszystkich gadżeciarzy.

Kilka dni temu zakończyły się jedne z największych targów elektronicznych - CES 2009. Jak zwykle producenci stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali wiele ciekawych urządzeń. Postaram się dla was krótko podsumować to święto wszystkich gadżeciarzy.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/01/vaiop1.jpg)

Trudno nie napisać o jednej z największych premier w ciągu tych dni, czyli Sony VAIO P. Netbook, którego producent nie nazywa netbookiem, elektryzował już przed targami. Wszyscy zastanawiali się co pokażą Japończycy i chyba pozostał pewien niedosyt. Jak dla mnie, ekran ma niepotrzebnie dużą rozdzielczość. Zdecydowanie podnosi to cenę urządzenia, która jest bardzo wysoka. Wiem, że Sony się ceni, ale bez przesady.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/01/viliv.jpg)

Kolejny będzie... znowu laptop. Tym razem nie chodzi jednak o w pełni działający sprzęt, ale koncepcję. Spore wrażenie zrobił na mnie pomysł Asusa z ruchomą klawiaturą. Notebook o nazwie AIRO wygląda po prostu fantastycznie i mam nadzieję, że produkt finalny będzie wyposażony również w niezłe wnętrze i wkrótce trafi na taśmy produkcyjne.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/01/airo.jpg)

jak już jesteśmy przy Asusie, to warto wspomnieć o ich dwóch pomysłach z dotykowymi ekranami. Pierwszy to klawiatura-komputer. Pomysł fajny, innowacyjny i ciekawy, ale jak dla mnie nie będzie miał szerszego zastosowania w rzeczywistości. Drugi to desktop z dotykowym ekranem na obudowie. Jako tradycyjny PC po prostu się nie sprawdzi, ale może mieć już zastosowanie jako serwer.

Teraz pozwolę sobie na chwilowy odpoczynek od sprzętu i wspomnę o bardzo ciekawej technologii Toshiba SCiB Quick Charge Battery Technology, która pozwala na cztery razy szybsze ładowanie baterii laptopów niż miało to miejsce do tej pory. Całkiem możliwe, że już wkrótce wejdzie ona do użytku. Oby jak najszybciej!

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/01/sdxc.jpg)

Nie obyło się też bez typowych gadżetów, czyli małych urządzeń, które mają wszystko. Konkretniej mówiąc, chodzi mi o problemu przesyłać z odległości 30 metrów. Dołączony laserowy wskaźnik sprawia, że mamy idealne urządzenie do prezentacji. Ładne, fajne i praktyczne.

Wróćmy jednak do laptopów. Firma MSI zaprezentowała dwa ciekawe urządzenia z tego segmentu - MSI U115 z podwójnym dyskiem (HDD i SDD) oraz supercienki X-Slim 320. Oba wprowadzają coś nowego, do oferty tego producenta oraz w ogóle do rynku notebooków i netbooków.

Sporo ciekawego pokazało także iRiver. Można wręcz powiedzieć, że firma zaszalała jeśli chodzi o prezentację nowych urządzeń. Na ich stanowisku mogliśmy zobaczyć nowe telefon, MID-a, PMP i domowe centrum multimedialne.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/01/iriver.jpg)

To tylko niektóre z wielu ciekawostek, które pokazano w trakcie trwania CES 2009. Mam nadzieję, że udało mi się wybrać te najciekawsze, a tymczasem czekamy na kolejne takie wydarzenia w świecie elektroniki.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)