Podwójne Radeony przetestowane!

Właśnie zapowiedziane zostały nowe super szybkie karty graficzne od ATI! Mowa o Radeonach HD 4850 X2 oraz 4870 X2. Jest to spory cios dla nVidii, bo te nowe "cacka" są podobno dużo szybsze od swoich rywalek.

Podwójne Radeony przetestowane!
Damian

Właśnie zapowiedziane zostały nowe super szybkie karty graficzne od ATI! Mowa o Radeonach HD 4850 X2 oraz 4870 X2. Jest to spory cios dla nVidii, bo te nowe "cacka" są podobno dużo szybsze od swoich rywalek.

Kilku redaktorów miało już okazję przetestować najnowszy produkt ze stajni ATI/AMD. My przyjrzeliśmy się testowi przeprowadzonemu przez popularny serwis Tom's Hardware i wyniki są dość ciekawe.

Ale może na początek kilka słów o specyfikacji technicznej nowych kart. Przede wszystkim na jednej będą znajdować się dwa chipsety, które połączone zostały trzecim chipem PLX PEX86BB-AA50BC. Jest on dużo lepszy i wydajniejszy od swojego poprzednika, a także wspiera obsługę PCI-Express 2.0.

A jak wypadły same testy? Co ciekawe, w grze Flight Simulator X, karta HD 4870 X2 wypadała nawet gorzej od swojej jednoprocesorowej poprzedniczki. Jest to sytuacja conajmniej dziwna i nie do końca zrozumiała, ale idźmy dalej. W Call of Duty 4 sytuacja już wygląda zupełnie inaczej. Tam produkt ATI dzieli i rządzi, prezentując się czasami nawet o 25% lepiej niż układy GeForce GTX 280 oraz GeForce 9800 GX2. Jeszcze lepiej wygląda to przy Crisis o rozdzielczości 2560 na 1600. Przy 4xAA/AF Radeon jest dwa razy szybszy niż GTX 280!!!

Opisując cały test potrzebowałbym dużo więcej miejsca, ale można szybko streścić wyniki. Bez efektów 4xAA/AF nVidia dotrzymuje kroku ATI, ale gdy owe efekty zostają już uruchomione, to Radeon momentami wręcz miażdży rywalki. Warto również dodać, że sterowniki do nowych kart mogą być jeszcze nie w pełni dopracowane.

Cena nowego 4870 X2 to 599$, a 4850 X2 można kupić za 399$. Czekamy na odpowiedź nVidii.

Źródło: Tom's Hardware

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.