Pogoda w maju zaskakuje? Lidl wprowadza do sprzedaży gadżet, który pozwoli na domowe obserwacje

Pogoda w maju zaskakuje? Lidl wprowadza do sprzedaży gadżet, który pozwoli na domowe obserwacje

Pogoda w maju zaskakuje? Lidl wprowadza do sprzedaży gadżet, który pozwoli na domowe obserwacje
Adam Bednarek
13.05.2020 12:41, aktualizacja: 14.05.2020 12:07

Pogoda w maju najpierw cieszyła wysokimi temperaturami, by potem wrócić do nieprzyjemnych chłodów. Jeżeli ktoś nie chce bazować wyłącznie na prognozach, może postawić w domu własną stację pogodową. Lidl wprowadza taką do swojej oferty. Przy okazji podpowiadamy, co zrobić, by podobną funkcję pełnił smartfon.

Stacja pogodowa sterowana radiowo dostępna będzie w stacjonarnych sklepach Lidla od czwartku 14 maja.

Sprzęt służy do wskazywania temperatury zewnętrznej i wewnętrznej oraz pomiaru ciśnienia i wilgotności powietrza. Według zapewnień producenta zasięg czujnika zewnętrznego wynosi do 100 m (na wolnej przestrzeni).

382051347153121187

Niestety nie podano, jaka jest długość fali - warto na to zwrócić uwagę przy zakupie.

Do przewidywania i obserwacji pogody czasami wystarczy sam smartfon. Serwis dobreprogramy.pl jakiś czas temu przygotował zestawienie najlepszych aplikacji, które czerpią informacje z cenionych źródeł.

Na przykład jedna z nich - Aplikacja po uruchomieniu podaje informacje aktualne, a więc temperaturę, temperaturę odczuwalną, wilgotność, prędkość i kierunek wiatru, ciśnienie atmosferyczne, zachmurzenie i zamglenia. Po przejściu niżej możemy ponadto zapoznać się z ostrzeżeniami i komentarzem synoptyka.

Oczywiście stacja pogodowa ma swoje zalety - jest widoczna dla wszystkich domowników, nie tylko tych, którzy obsługują smartfony. Coś za coś: warto wiedzieć, że nie zawsze trzeba wydawać pieniądze, by móc lepiej przewidywać zmieniające się warunki pogodowe.

Jakim jesteś graczem?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety, w której pytamy, czy gracie? W co? I jak często? Czy jesteście graczami niedzielnymi, czy profesjonalnymi? Podzielcie się z nami swoją opinią. Czekamy na Wasze odpowiedzi.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)