Pogrzeb w przestworzach. Mesoloft oferuje rozsypanie prochów w stratosferze

Niektórzy wybierają nietypowe formy upamiętnienia swoich zmarłych bliskich. Do wyboru mają m.in. wykonanie diamentu z węgla uzyskanego z kremacji zwłok albo tatuaż z dodatkiem ludzkich prochów. Ofertę nietypowych usług rozszerzyła niedawno firma Mesoloft, proponująca pogrzeb na wysokości kilkudziesięciu kilometrów.

Pogrzeb w przestworzach. Mesoloft oferuje rozsypanie prochów w stratosferze
Łukasz Michalik

30.10.2014 | aktual.: 30.10.2014 06:27

Mesoloft proponuje transport skremowanych szczątków na wysokość 32 kilometrów (20 mil) – trzykrotnie większą od komercyjnych lotów pasażerskich. Współzałożyciel firmy, Chris Winfield twierdzi, że rozsypane na takiej wysokości prochy zmarłych mogą wrócić na ziemię wraz z deszczem czy śniegiem.

Przebieg ceremonii pogrzebowej jest nieskomplikowany – urna z prochami jest doczepiana do niewielkiego balonu, wyposażonego m.in. w kamerę i moduł GPS. Zgromadzeni na ziemi bliscy zmarłego mogą śledzić aktualne położenie balonu i sprawdzić koordynaty miejsca, nad którym prochy zostały rozsypane. To, co dzieje się na górze, jest cały czas nagrywane przez kamerę.

The Last Journey: Lois & John

Mesoloft oferuje kilka wariantów swojej usługi. Najtańszy z nich, gdzie rodzina musi dostarczyć urnę do firmy, kosztuje 2,8 tys. dolarów. Cena usługi, poza pogrzebem w przestworzach, zawiera również filmową relację z tego wydarzenia.

Mesoloft

Warto wspomnieć, że jeszcze w 1997 roku amerykańska Agencja Ochrony Środowiska oficjalnie stwierdziła, że rozsypywanie ludzkich prochów na takiej wysokości nie ma wpływu na środowisko i nie powoduje zagrożenia epidemiologicznego.

Co sądzicie o takiej formie pogrzebu?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.