Pokojowe grzejniki olejowe

Grzejniki olejowe to trochę droższa, ale też skuteczniejsza alternatywa termowentylatorów. Ponieważ grzejnik olejowy świetnie sprawdza się nie tylko jako dodatek do centralnego ogrzewania, jak też jako jedyne źródło ciepła, warto mieć go w swoim domu. Specjalnie dla was przygotowaliśmy najważniejsze wskazówki dotyczące wyboru grzejnika olejowego i najlepsze modele tych urządzeń. Oto one.

Grzejnik olejowy podniesie temperaturę w pomieszczeniu na dłużej niż farelka
Grzejnik olejowy podniesie temperaturę w pomieszczeniu na dłużej niż farelka
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/Manuel Faba Ortega
Tomasz Karkuć

09.10.2017 | aktual.: 09.03.2022 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co to jest grzejnik olejowy?

Grzejniki olejowe można nazwać "przenośnymi kaloryferami", bo w większości są to urządzenia mobilne, które możecie ustawić tam, gdzie akurat przebywacie. Działanie takich grzejników nie opiera się na zwiększaniu temperatury wody, jak ma to miejsce w przypadku centralnego ogrzewania, tylko oleju mineralnego. Za ocieplanie oleju znajdującego się we wnętrzu grzejnika odpowiada grzałka, ewentualnie kilka grzałek (w przypadku droższych modeli).

Zainteresowani grzejnikiem olejowym? Mamy dla was świetny produkt:

Rodzaje grzejników olejowych

Przed zakupem pokojowego grzejnika olejowego zastanówcie się nad tym, jakie konkretnie urządzenie jest wam potrzebne. W sklepach znajdziecie:

  • żeberkowe grzejniki olejowe;
  • panelowe grzejniki olejowe.

Wśród grzejników olejowych zdecydowanie popularniejsze są modele żeberkowe. W przypadku tych urządzeń zwracajcie uwagę na liczbę żeberek – im jest ich więcej, tym więcej ciepła dostarczy wam grzejnik. Nie mniej istotna jest szerokość żeberek. Powód? W niektórych grzejnikach olejowych żeberka mogą być tak wąskie, że łącznie będą tworzyć powierzchnię porównywalną z tą, jaką mają modele z mniejszą liczbą żeberek.

Z żeberkowych grzejników olejowych najbardziej polecamy ten sprzęt:

Oczywiście również w panelowych grzejnikach olejowych kluczowe znaczenie ma ich wielkość. W tym przypadku kierujcie się konkretnymi wymiarami tych urządzeń. Zwłaszcza, że czasami występują one w postaci grzejników olejowych mocowanych do ściany. Ścienne grzejniki olejowe dają zatem możliwość zamontowania ich w miejsce standardowych urządzeń stosowanych w centralnym ogrzewaniu.

Chcecie kupić panelowy grzejnik olejowy? Ten jest idealny:

Pokojowe grzejniki olejowe – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcecie, aby grzejnik olejowy skutecznie ogrzał wasz pokój, to poza rozmiarami zwracajcie też uwagę na moc urządzenia. Wiele elektrycznych grzejników olejowych charakteryzuje się mocą 1500 W, ale spokojnie znajdziecie też modele o mocy 2000 W, a nawet większej.

Wbrew pozorom nie zawsze najlepszym wyborem będzie grzejnik olejowy o dużej mocy. Wszystko tak naprawdę zależy od wielkości pomieszczenia, w którym stanie takie urządzenie. Jeśli chcecie korzystać z grzejnika olejowego w pokoju o powierzchni poniżej 10 mkw., jego moc nie musi wynosić nawet 2000 W.

Ten grzejnik olejowy świetnie sprawdzi się na niedużej powierzchni:

Poza tym gdy zdecydujecie się na przenośny grzejnik olejowy, zwróćcie uwagę, czy ma on regulację mocy. Dzięki niej będziecie mogli dostosować pracę urządzenia do swoich preferencji i wielkości pokoju. Warto zaopatrzyć się w grzejnik olejowy z co najmniej 3-stopniową regulacją, która pozwoli mu działać z minimalną, maksymalną i średnią mocą.

Znaleźliśmy doskonały grzejnik olejowy z dodatkowymi ustawieniami:

Pamiętajcie, że grzejniki olejowe potrzebują dużo czasu, żeby się nagrzać, ale ich zaletą jest fakt, że równie wolno wytracają ciepło po naciśnięciu wyłącznika. Dlatego jeszcze w ciągu około 30 minut od zakończenia swojej pracy dobry grzejnik olejowy może przekazywać ciepło do otoczenia.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.