Polacy, rządzimy! Giganci chwalą się polskimi grami na wielkich imprezach

Polacy, rządzimy! Giganci chwalą się polskimi grami na wielkich imprezach

Zdjęcie kibiców pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie kibiców pochodzi z serwisu shutterstock.com
Adam Bednarek
13.08.2014 13:14, aktualizacja: 10.03.2022 11:03

Czym promować swoje konsole? Sony i Microsoft nie mają wątpliwości - polskimi grami!

Na galę VGA 2013 wielu graczy czekało nie tylko dlatego, by zobaczyć zapowiedzi kilku nowych produkcji, ale także po to, żeby ujrzeć niepublikowane wcześniej fragmenty z Wiedźmina 3: Dziki Gon i Dying Light.

Później mieliśmy konferencję Microsoftu na tegorocznym E3, gdzie jedną z gwiazd był Geralt i spory fragment gameplayu.

Na trwającym właśnie Gamescomie giganci również mieli swoje konferencje. Może i hitów od CD Projekt RED i Technaldu zabrakło, ale to nie oznacza, że polskich akcentów nie było. Wręcz przeciwnie.

SUPERHOT Greenlight Trailer

Microsoft chwalił się tym, że Superhot, polski hit z Kickstartera (rozmawialiśmy z twórcami!), ukaże się na Xbox One. Z kolei Sony odpowiedziało zapowiedzią The Vanishing of Ethan Carter. Nowa gra Adriana Chmielarza być może trafi także na sprzęt Microsoftu, ale na razie Sony zapewniło sobie wyłączność (nie licząc pecetów).

O czym to świadczy? Polskie gry to nie tylko doceniane na świecie tytuły. To już hity, dla których ludzie mogą chcieć kupić konsole. I nieważne, czy mówimy tu o głośnych, znanych tytułach, czy niezależnych perełkach. Sony i Microsoft walczą o polskich twórców! Chcą mieć u siebie i tylko u siebie.

The Vanishing Of Ethan Carter | #PlayStationGC

I choć zwykle sam nie lubię, gdy cieszymy się tym, że “zagranicą o nas dobrze mówią”, to nie sposób nie uśmiechnąć się, kiedy widzi się polskie gry na tak dużych imprezach. Szczególnie gdy są gwiazdami wieczoru!

Gry z Polski rządzą!

Tym bardziej że pojawienie się na dużej scenie, gdy cały świat patrzy, to dla niektórych naszych rodaków naprawdę wielkie wydarzenie. Zerknijcie na podsumowanie od

Jakuba Ziembińskiego, jednego z twórców:

Dokładnie rok temu, 12 sierpnia 2013 SUPERHOT wyglądał tak:http://instagram.com/p/c7J3DgJf7d/?modal=true , był to 3 dzień game jamu 7 Day FPS i początek całego tego młynu. Rok pełen sukcesów, poznawania wspaniałych ludzi, wielokrotnego wywracania życia do góry nogami ale i momentów zwątpienia.12 sierpnia 2014 SH jest pokazywany na konferencji Microsoftu, na największych targach gier na świecie (Azja się nie liczy ) gdzieś pomiędzy nowym Call of Duty a Tomb Raiderem (http://www.pcgamer.com/2014/08/12/superhot-trailer-is-super-hot-super-hot-super-hot-super/ ). A to tylko jedna z bardzo wielu rzeczy, w które nie uwierzyłbym, gdyby ktoś powiedział mi to tamtego dnia. Tak minęło mi 12 najdziwniejszych, a pod wieloma względami także najlepszych, miesięcy jakie dotychczas przeżyłem.

Niesamowita historia.

Czy możemy mówić już o polskiej szkole gier? Może trochę w tym przesady, może za dużo patosu, ale nie da się ukryć, że gry z Polski robią zamieszanie na świecie i giganci się o nie biją. To jest nasz czas!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)